20:45:23 - جمعه 10 نوامبر 2017
دیدارهای ظریف در ازبکستان
به گزارش خبرگزاری 50 میلیون محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران که به منظور شرکت در کنفرانس بین المللی «امنیت و توسعه پایدار در آسیای مرکزی» در ازبکستان به سر می برد، با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد. به گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه ایران، ظریف همچنین در حاشیه این […]

به گزارش خبرگزاری 50 میلیون محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران که به منظور شرکت در کنفرانس بین المللی «امنیت و توسعه پایدار در آسیای مرکزی» در ازبکستان به سر می برد، با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه ایران، ظریف همچنین در حاشیه این اجلاس با عبدالعزیز کامل‌اف، همتای ازبکستانی خود در خصوص توسعه همکاری های دوجانبه و منطقه ای گفتگو کرده است.

طرفین در این دیدار در خصوص فصل جدیدی از روابط دو کشور به ویژه پس از اجلاس آستانه تبادل نظر کردند؛ رفع موانع گمرکی، همکاری در حوزه بانکی، تجاری، ترانزیتی، علمی و فن آوری و همکاری های سه جانبه در زمینه حمل و نقل ریلی از جمله موضوعات دیگر این گفتگوها بود.

وزیران امورخارجه دو کشور همچنین در مورد تهیه نقشه راه همکاری‌های دو جانبه در عرصه های مختلف، بویژه اقتصادی توافقات کلی بعمل آورده و بر لزوم همکاری های مشترک در خصوص مبارزه با تهدید گروه‌های افراطی تاکید کردند./آناتولی

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH