خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
17/12/03 12:24
شناسه خبر : 1316

اشتراک تشکیلات گاموح در کنفرانس “تورک دونیاسی نین قانایان یاراسی تورکمن ائلی”با سخنرانی ارشاد صالحی و اهدای پرچم آزربایجان جنوبی و پیراهن تراختور به ارشاد صالحی

دکتر ائلیار ماکویی، معاون ارتباطات رهبری تشکیلات گاموح و عضو کمیته مرکزی گاموح از آزربایجان جنوبی ضمن تشکر از اظهارات جناب ارشاد صالحی در این کنفرانس افزوند: آزربایجان جنوبی هر زمان و همیشه حامی کرکوک و تورکمن های عراق بوده و خواهد بود، ...

🔹به گزارش ۵۰ میلیون، ارگان خبری حرکت بیداری ملی آزربایجان جنوبی امروز به مورخ ۱۱ آذر ماه ۱۳۹۶ کنفرانس “تورک دونیاسی نین قانایان یاراسی تورکمن ائلی” که از طرف وقف تحقیقاتی جهان تورک در استانبول به مناسبت پنجمین سالگرد وفات پروفسور توران یازقانی تدارک دیده شده بود برگزار گردید.

🔹ارشاد صالحی، رهبر جبهه تورکمن های عراق و نماینده کرکوک در مجلس عراق در این مراسم از حمایت های بی دریغ جهان تورک از کرکوک و تورکمن های عراق قدردانی کرد.

 

🔹تشکیلات گاموح به نمایندگی از حرکت ملی آزربایجان جنوبی در این کنفرانس که از سراسر جهان تورک در آن شرکت داشتند دعوت شده بود.

🔹پس از اتمام سخنرانی جناب ارشاد صالحی، نمایندگان اقصی نقاط جهان تورک سوالات و درخواست های خود را مطرح کرده و از رهبر جبهه تورکمن های عراق پاسخ های خود را دریافت کردند.

🔹دکتر ائلیار ماکویی، معاون ارتباطات رهبری تشکیلات گاموح و عضو کمیته مرکزی گاموح از آزربایجان جنوبی ضمن تشکر از اظهارات جناب ارشاد صالحی در این کنفرانس افزوند: آزربایجان جنوبی هر زمان و همیشه حامی کرکوک و تورکمن های عراق بوده و خواهد بود، دكتر ماكويى همچنين با يادآورى اينكه در روزهای سخت و شرایط دشوار که در کرکوک سپری شد، اولین حمایت از تورکمن ها و کرکوک از آزربایجان جنوبی بود که با اهتزاز پرچم آزربایجان جنوبی و تورکمن در شهر تبریز همراه بود و سپس نیز بنر حمایت از شهر کرکوک در ورزشگاه سهند تبریز با شعارهای ” کرکوک تورکدور تورک قالاجاق” بود. آزربایجان جنوبی هیچ گاه نسبت به تورکمن ها بی تفاوت نخواهد بود.

🔹دکتر ائلیار ماکویی در این کنفرانس ضمن تشریح آخرین وضعیت حرکت ملی آزربایجان جنوبی اعلام کردند که ملت تورک آزربایجان جنوبی نسبت به مسائل جهان تورک آگاه و هوشیار است و از نمایندگان جهان تورک نیز درخواست کردند که از آزربایجان جنوبی حمایت کنند که سخنان ایشان مورد توجه نمایندگان جهان تورک قرار گرفت.

🔹در پایان نیز پرچم آزربایجان جنوبی و پیراهن منقش به پرچم آزربایجان جنوبی تیم تراختور توسط دکتر ائلیار ماکویی به نمایندگی از ملت تورک آزربایجان جنوبی به جناب ارشاد صالحی رهبر جبهه تورکمن های عراق تقدیم شد که با شور و شوق و تشویق حضار همراه بود.

https://t.me/Ellimilyon/21107