18:43:28 - سه‌شنبه 12 دسامبر 2017
سلاح‌های اهدائی آمریکا به پ.ک.ک علیه ترکیه استفاده می‌شود
به گزارش خبرگزاری 50 میلیون بخشی از سلاح هایی که ایالات متحده آمریکا به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش در اختیار گروه تروریستی پ.ی.د/ پ.ک.ک قرار می‌دهد در حملات تروریستی علیه ترکیه به کار می رود. در نخستین محموله که 7 آوریل از پایگاه هوایی رمیلان رسال شد، بالگردهای آمریکایی کارگوهای حامل اقلام نظامی را […]

به گزارش خبرگزاری 50 میلیون بخشی از سلاح هایی که ایالات متحده آمریکا به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش در اختیار گروه تروریستی پ.ی.د/ پ.ک.ک قرار می‌دهد در حملات تروریستی علیه ترکیه به کار می رود.

در نخستین محموله که 7 آوریل از پایگاه هوایی رمیلان رسال شد، بالگردهای آمریکایی کارگوهای حامل اقلام نظامی را برای عناصر پ.ی.دپ.ک.ک فرود آوردند.

از آن زمان تاکنون، این کمک ها بدون وقفه ادامه داشته و در برخی موارد نیز کامیون های حامل سلاح آمریکا نیز مشاهده شده است. کمک های آمریکا در مجموع برای تجهیز یک ارتش 30 الی 40 هزار نفر کفایت می کند.

طلال سیلو، سخنگوی سابق گروه تروریستی پ.ی.د/پ.ک.ک در سوریه موسوم «ن.د.س» پس از فرار از منطقه در اظهارات خود به کمک های تسلیحاتی آمریکا و همچنین آموزش های نظامی اعتراف کرد.

– مکان انتقال تسهیلات اهمیتی ندارد

او همچنین در رابطه با استفاده برخی از کمک های تسلیحاتی آمریکا در حملات تروریستی علیه نیروهای مسلح گفت: «برای آنها اهمیتی ندارد سلاح ها به کجا می روند حتی یک بار هم بازخواست نکردند». این موضوع خود از منظر نوع دیدگاه آمریکا به این مسئله حائز اهمیت است.

تروریست ها آخرین بار در استان حکاری اقدام به یک حمله تروریستی با استفاده از سلاح های اهدایی آمریکا کردند. در این حمله جنایتکارانه 9 نیروی امنیتی به شهادت رسیدند.

یکی از سلاح هایی مورد استفاده در این حمله، یک فروند ضدتانک مدل AT-4 بود که از سوی آمریکا در اختیار گروه تروریستی پ.ی.د/ پ.ک.ک قرار گرفته بود.

نورالدین جانیکلی، وزیر دفاع ترکیه در این رابطه اعلام کرد: « در دیدار با جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا تصاویر مربوط به این حمله، اسناد و اطلاعات دال بر نقش یکی از اعضای گروه تروریستی پ.ک.ک در آن را به وی ارائه کردم».

برخی از تسلیحات ارسالی آمریکا برای گروه تروریستی پ.ی.د/پ.ک.ک در غارهای مورد استفاده اعضای این گروه در مناطق کوهستانی استان‌های شرناق و حکاری ترکیه کشف و ضبط می شود.

گروه پ.ی.د، شاخه گروه تروریستی پ.ک.ک در سوریه با ارسال تعداد زیادی تسلیحات و مواد منفجره مختلف از جمله راکت ضد تانک و تفنگ پیاده نظام از مناطق سنجار در شمال عراق و کاراچوک در شمال شرقی سوریه به پ.ک.ک در ترکیه از این گروه پشتیبانی می کند. از این همه تسلیحات و مواد منفجره در حملات تروریستی در ترکیه استفاده می شود.

وزارت دفاع آمریکا نیز تایید کرده که در ماه اکتبر 2015 به پ.ی.د حدود 50 تن مهمات ارسال شده است. منابع محلی سوریه نیز خبر انتقال 5 تن مهمات با یک فروند هواپیمای باربری نظامی روسیه به منطقه شیخ مقصود در بخش شمالی حلب که تحت سیطره پ.ی.د است را در تاریخ دوم دسامبر 2015 در اختیار رسانه‌ها گذاشتند.

پیش‌بینی می شود آمریکا در سال 2018 پنجاه هواپیمای حامل کمک نظامی برای ی.پ.گ بفرستد. طبق طرح بودجه وزارت دفاع آمریکا برای سال 2018، واشنگتن آماده پرداخت کمک مالی 500 میلیون دلاری به گروه «ن.د.س» که ستون فقرات آن را گروه تروریستی پ.ک.ک/ ی.پ.گ تشکیل می دهد، است.

گفته می شود این وزارتخانه برای گروه «ن.د.س» علاوه بر کمک تسلیحاتی به مبلغ 104 میلیون دلار، هزینه 157.6 میلیون دلاری دیگر برای ارائه مهمات این تسلیحات ارسالی اختصاص داده است.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH