17:57:59 - سه‌شنبه 2 ژانویه 2018
ابراز نگرانی فرانسه از افزایش شمار بازداشت‌ها در ایران
به گزارش خبرگزاری 50 میلیون وزارت امور خارجه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور از بازداشت تعداد زیادی در جریان اعتراضات اخیر در ایران نگران است. در این بیانیه آمده است: مقامات فرانسه تظاهرات در ایران را از نزدیک پیگیری می کنند و برگزاری تظاهرات به صورت آزادانه، حق طبیعی شهروندان است. در […]

به گزارش خبرگزاری 50 میلیون وزارت امور خارجه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور از بازداشت تعداد زیادی در جریان اعتراضات اخیر در ایران نگران است.

در این بیانیه آمده است: مقامات فرانسه تظاهرات در ایران را از نزدیک پیگیری می کنند و برگزاری تظاهرات به صورت آزادانه، حق طبیعی شهروندان است.

در بیانیه مذکور همچنین تصریح شده است: در گفت‌وگوها با دولت ایران موارد حقوق بشر و تظاهرات فوق در صدر موضوعات مورد بحث قرار خواهند گرفت.

گفتنی است تظاهرات در ایران به مشکلات اقتصادی، گرانی، بیکاری و فساد روز پنجشنبه در مشهد که دومین شهر پرجمعیت ایران و مرکز استان خراسان رضوی است آغاز شد. در همان روز و روزهای بعد مردم شهرهای نیشابور، شاهرود، کرمانشاه، قم، رشت، یزد، قزوین، زاهدان، اهواز و غیره هم به این تظاهرات پیوستند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH