16:48:16 - جمعه 5 ژانویه 2018
اردوغان:برای داعش برنامه‌ریزی‌های جدیدی وعرصه متفاوتی درحال آماده سازی است
به گزارش خبرگزاری 50 میلیون امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در کنفرانس خبری مشترک با رجب طیب اردوغان همتای ترک خود در پاریس گفت: در مبارزه با تروریسم دارای همکاری نمونه‌ای (با ترکیه) هستیم. موضوع مبارزه با تروریسم را کنار هم به پیش خواهیم برد. امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه: باید در روابط میان ترکیه و […]

به گزارش خبرگزاری 50 میلیون امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در کنفرانس خبری مشترک با رجب طیب اردوغان همتای ترک خود در پاریس گفت: در مبارزه با تروریسم دارای همکاری نمونه‌ای (با ترکیه) هستیم. موضوع مبارزه با تروریسم را کنار هم به پیش خواهیم برد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه: باید در روابط میان ترکیه و اتحادیه اروپا دورویی را کنار بگذاریم.در خصوص روند عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا این روند به همان شکل که ما را خسته کرده، مردم ترکیه را نیز خسته کرده است. شاید این روند ما را به اخذ یک تصمیم سوق خواهد داد. زیرا تا ابد که نمی‌توانیم ‘ما را هم در جمع خود قبول کنید’ بگوییم.

هدف ما راه‌حلی با حضور اسد نیست. هدف ما برگزاری انتخاباتی بدون حضور اسد و با اراده دموکراتیک مردم سوریه است. ما باید از این موضوع حمایت کنیم

اردوغان در پاسخ به سوال خبرنگار فرانسوی مبنی بر اینکه ‘آیا از ارسال این همه سلاح به جنگجویان در سوریه پشیمان هستید؟’ گفت: “چه کسی به سوریه سلاح ارسال کرد؟ تو مانند اعضای گروه تروریستی فتو صحبت می کنی؟ زیرا آن عملیات توسط دادستان‌های وابسته به فتو صورت گرفت. اکنون آنها در زندان هستند. سازمان‌های اطلاعاتی اختیاراتی مانند حمل سلاح با کامیون و تعیین مقصد آنها را دارند. تو این سوال را از من می پرسی ولی چرا درباره 4 هزار تریلی سلاحی که آمریکا به سوریه ارسال کرده، سوال نمی کنی؟”

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH