14:58:12 - جمعه 12 ژانویه 2018
سازمان ملل: توهین ترامپ به مهاجران، نژادپرستانه است
به گزارش 50 میلیون روپرت گولویل، سخنگوی کمیسیاری عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، طی سخنان در جمع خبرنگاران در دفتر ژنو این سازمان از اظهارات توهین آمیز دونالد ترامپ نسبت به مهاجران برخی کشورهای لاتین و آفریقا انتقاد کرد. سخنگوی کمیسیاری عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در کنفرانس خبری همچنین گفت: “در صورت تأیید […]

به گزارش 50 میلیون روپرت گولویل، سخنگوی کمیسیاری عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، طی سخنان در جمع خبرنگاران در دفتر ژنو این سازمان از اظهارات توهین آمیز دونالد ترامپ نسبت به مهاجران برخی کشورهای لاتین و آفریقا انتقاد کرد.

سخنگوی کمیسیاری عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در کنفرانس خبری همچنین گفت:

“در صورت تأیید این اظهارات، این اظهارات بسیار شرم آور و تکان دهنده ای است که توسط وی ابراز شده است، متأسفم ولی جز واژه «نژادپرستی» از قالب دیگری نمی توان برای این اظهارت در نظر گرفت.

استفاده از یک لحن بد در این اظهارات یک طرف قضیه است، زیرا این نوع اظهارات می تواند علاوه بر گشودن درهای بی رحمانه انسانیت و تخریب زندگی انسان ها، بیگانه ستیزی و نژادپرستی را تایید و ان را ترغیب می کند”.

به گزارش رسانه‌های آمریکا، دونالد ترامپ، دیروز در نشستی ضمن انتقاد از مهاجران تبعه آفریقایی و آمریکای لاتین گفت که برخی از مهاجران از کشورهای «تنفرآمیز» به ایالات متحده می آیند.

در این جلسه لیندزی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه ایالت کارولینای جنوبی و دیک دوربین، سناتور دموکرات ایالت ایلینوی نیز در آن حضور داشته اند.

ترامپ در این نشست همچنین اظهار داشت: “چرا اجازه مهاجرت اتباع این کشورهای تنفرآمیز به آمریکا را بدهیم؟ باید از مهاجر نروژی بیشتر میزبانی بکنیم”.

وی در همین جلسه موضوعاتی نظیر لغو قرعه کشی «گرین کارت» آمریکا و پایان «مهاجرت زنجیره‌ای» که پیش‌تر نیز مطرح کرده بود را مجددا مورد بحث و بررسی قرار داده است.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH