21:38:24 - چهارشنبه 7 فوریه 2018
دروغ تلويزيون رسمی ايران علیه ارتش و دولت ترکیه
به گزارش 50 میلیون خبرگزاری صدا و سیمای ایران امروز هفتم فوریه در خبری دروغ و بدون ارائه هیچگونه مدرک و سندى، مدعی شده که ارتش ترکیه در مبارزه با گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د در چارچوب عملیات شاخه زیتون در عفرین سوریه «سلاح شیمیایی» به کار برده است. اگرچه این خبرگزاری منبع دروغین خود را شبکه «العالم» […]

به گزارش 50 میلیون خبرگزاری صدا و سیمای ایران امروز هفتم فوریه در خبری دروغ و بدون ارائه هیچگونه مدرک و سندى، مدعی شده که ارتش ترکیه در مبارزه با گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د در چارچوب عملیات شاخه زیتون در عفرین سوریه «سلاح شیمیایی» به کار برده است.

اگرچه این خبرگزاری منبع دروغین خود را شبکه «العالم» معرفی کرده اما هیچ خبری در این باره در سایت العالم دیده نمی‌شود.

منبع دیگر خبرگزاری صدا و سیمای ایران، گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د است. یعنی گروه تروریستی که شاخه ایرانی آن «پژاک» مسئول کشتار ده‌ها نظامی و غیرنظامی ایرانی طی سالهای اخیر بوده است.

این خبرگزاری درحالی به شکلی کاملا ناشیانه ترکیه را به استفاده از سلاح شیمایی متهم کرده که به نظر می‌رسد خبرنگاران و کارمندان آن حتی کوچک‌ترین آشنایی با قوانین بین المللی و مجازات‌های جهانی مرتبط با به کارگیری احتمالی سلاح های ممنوعه و شیمیایی را ندشته باشند.

همچنین برخی رسانه های رسمی ایران با انتشار تصاویر ساختگی و مونتاژ شده که منبع، زمان و مکان هیچ کدام از آنها مشخص نیست و در اقدامی که شان خبرنگاری نیست، مدعی ارتباط میان ترکیه و گروه تروریستی داعش شده اند.

پیش از این نیز برخی رسانه های ایران مانند شبکه انگلیسی زبان «پرس تی‌وی» با پخش اخبار دروغین و تهمت زنی به ارتش ترکیه در چارچوب عملیات شاخه زیتون که به منظور پاکسازی منطقه عفرین سوریه از لوث گروه های تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د و داعش در جریان است، به انحراف افکار عمومی پرداخته بود.

گفتنی است عملیات شاخه زیتون توسط ارتش ترکیه برای پاکسازی عفرین سوریه از اشغال تروریست‌های پ.ک.ک/ک.ج.ک/پ.ی.د- ی.پ.گ و داعش از از 20 ژانویه 2018 به طور موفقیت‌آمیز ادامه داشته و طی این عملیات تاکنون 970 تروریست از پای درآمده اند.

این عملیات بر اساس حق دفاع مشروع بین المللی، قطعنامه‌های مبارزه با تروریسم 1624 (2005)، 2170 (2014) و 2178 (2014) شورای امنیت و ماده 51 منشور سازمان ملل با احترام به حفظ تمامیت ارضی سوریه انجام می شود.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH