18:09:32 - یکشنبه 11 فوریه 2018
آکار: اجازه نخواهیم داد حتی یک قطره خون شهیدان‌مان پایمال شود
به گزارش 50 میلیون ژنرال خلوصی آکار، رئیس ستاد مشترک ارتش کشور به همراه ژنرال یاشار گولر، فرمانده نیروی زمینی و ژنرال حسن کوچک آک‌یوز، فرمانده نیروی هوایی ترکیه با سفر به ختای روند عملیات شاخه زیتون در عفرین را بررسی کرد. براساس اطلاعیه منتشر شده از سوی ستاد کل ارتش ترکیه، خلوصی آکار طی سخنانی […]

به گزارش 50 میلیون ژنرال خلوصی آکار، رئیس ستاد مشترک ارتش کشور به همراه ژنرال یاشار گولر، فرمانده نیروی زمینی و ژنرال حسن کوچک آک‌یوز، فرمانده نیروی هوایی ترکیه با سفر به ختای روند عملیات شاخه زیتون در عفرین را بررسی کرد.

براساس اطلاعیه منتشر شده از سوی ستاد کل ارتش ترکیه، خلوصی آکار طی سخنانی در جمع خبرنگاران هنگام این بررسی اعلام کرد: قطعا اجازه نخواهیم داد حتی یک قطره خون شهیدان و جانبازان‌مان پایمال شود و در این چارچوب مبارزه ما با گروه‌های تروریستی در منطقه تا ریشه‌کنی کامل آنها ادامه خواهد داشت.

او اظهار داشت: با وجود اینکه تروریست‌ها آگاهانه لباس غیرنظامی می پوشند، جان غیرنظامیان نادیده می گیرند و از تعداد زیادی خانه در محله‌های مسکونی به عنوان پناهگاه و موضع مستحکم استفاده می کنند، هرگونه تدابیر و حساسیت لازم برای آسیب ندیدن افراد بی‌گناه و غیرنظامیان در منطقه را اتخاذ می کنیم. از دیدگاه ما، افراد بیگناه و غیرنظامیان در هر شرایطی  از تعرض مصئون هستند.

رئیس ستاد کل ارتش ترکیه همچنین ضمن ابراز اینکه به موفقیت‌های تمامی پرسنل شرکت کننده در عملیات شاخه زیتون در مراحل بعدی معتقد هستند، به خاطر قهرمانی و فداکاری‌شان را به آنها تبریک گفت.

لازم به ذکر است که عملیات شاخه زیتون نیروهای مسلح ترکیه برای ریشه کنی کامل تروریست‌های پ.ک.ک/ک.ج.ک/پ.ی.د- ی.پ.گ و داعش در عفرین سوریه از تاریخ 20 ژانویه 2018 تاکنون به طور موفقیت‌آمیز ادامه دارد».

عملیات شاخه زیتون بر اساس حق دفاع مشروع بین المللی، قطعنامه‌های مبارزه با ترورریسم 1624 (2005)، 2170 (2014) و 2178 (2014) شورای امنیت و ماده 51 منشور سازمان ملل با احترام به حفظ تمامیت ارضی سوریه انجام می شود.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH