18:22:24 - چهار شنبه 28 فوریه 2018
استعفاى رئیس فدراسيون كشتى ايران در پی فشارها براى عدم رقابت با ورزشکاران اسرائیل
به گزارش 50 میلیون به دنبال جدل های فراوان پیرامون احتمال محرومیت کشتی ایران در صورت حضور نیافتن کشتی‌گیران ایران مقابل رقبای اسرائیلی و فشارهایی که از این حیث به فدراسیون کشتی و شخص رسول خادم وارد شد، خادم از ریاست فدراسیون کشتی این کشور استعفا داد. بنا به اعلام سایت رسمی فدراسیون کشتی ایران، در […]

به گزارش 50 میلیون به دنبال جدل های فراوان پیرامون احتمال محرومیت کشتی ایران در صورت حضور نیافتن کشتی‌گیران ایران مقابل رقبای اسرائیلی و فشارهایی که از این حیث به فدراسیون کشتی و شخص رسول خادم وارد شد، خادم از ریاست فدراسیون کشتی این کشور استعفا داد.

بنا به اعلام سایت رسمی فدراسیون کشتی ایران، در متن نامه رسول خادم آمده است: در انتخابات فدراسیون کشتی برای بار دوم شرکت کردم تا بتوانم یک دوره دیگر برای کشتی کشورم کار کنم. اما گویا نمی شود. من برای “کشتی” آمده ام، نمی خواهم برای ماندگاری “خودم” کار کنم.

همچنین در این متن تصریح شده است حتما ناتوان تر از آن هستم که “باری” از دوش کشتی بردارم، ولی نمی توانم به کشتی “دروغ” بگویم. دروغ بگویم تا بمانم. کشتی به اندازه کافی تنها و مظلوم هست. آرزو داشته و دارم، کشتی نه بعنوان یک رشته ورزشی، بلکه بعنوان یک فرهنگ در تاریخ مناسبات اجتماعی در ایران، همواره در کنار مردم بماند و وسوسه های مادی، قهرمانان ملی آنها را از دردواره های جامعه جدا نکند.

این در حالی است که در پی استعفای رئیس فدراسیون کشتی، ابراهیم جوادی یکی از اعضای شورای فنی کشتی آزاد اعلام کرد من و دیگر اعضای شورای فنی کشتی آزاد نیز از سمت خود استعفا می‌دهیم و با این شرایط حاضر به کار نیستیم. خادم چند روز است که این موضوع را بارها گوشزد کرده که مسئولان درباره حضور نیافتن کشتی‌گیران و ورزشکاران ایران مقابل حریفان اسرائیلی تصمیم‌گیری کنند و هر تصمیمی که دارند را علنا به نهادهای بین‌المللی ورزش اعلام کنند اما متاسفانه هیچ اقدامی صورت نگرفت و همین امر باعث شد خادم از سمت خود استعفا بدهد.

گفتنی است اخیرا رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی ایران با اشاره به عدم رویارویی ورزشکاران ایرانی با نمایندگان اسرائیل در مسابقات بین المللی، از اقداماتی که برای پنهان ساختن این اقدام صورت می گیرد انتقاد کرد.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH