7:59:28 - جمعه 2 مارس 2018
جزئیات دیدار روسای ستاد مشترک ارتش ترکیه و عراق
به گزارش 50 میلیون ژنرال خلوصی آکار، رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه در نشست خبری مشترک با عثمان الغنیمی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عراق درباره دیدارش با الغنیمی گفت: با همتای عراقی خود افزایش روابط دوجانبه نظامی که در مسائل امنیت مرزی و مبارزه با تروریسم تسریع شده را مورد بحث و بررسی قرار دادیم. […]

به گزارش 50 میلیون ژنرال خلوصی آکار، رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه در نشست خبری مشترک با عثمان الغنیمی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عراق درباره دیدارش با الغنیمی گفت: با همتای عراقی خود افزایش روابط دوجانبه نظامی که در مسائل امنیت مرزی و مبارزه با تروریسم تسریع شده را مورد بحث و بررسی قرار دادیم.

آکار با بیان اینکه در این دیدار مسائل مهمی جهت گسترش روابط نیروهای مسلح ترکیه و عراق که دارای تاریخ ریشه‌داری است را مورد بحث قرار داده‌ایم، افزود:”هم ترکیه و هم عراق با خطرات مشابه ناشی از وضعیت و شرایط در منطقه مواجه هستند. آرزو داریم روابط دوجانبه نظامی که در مسائل امنیت مرزی و مبارزه با تروریسم تسریع شده را به سطوح بالا ارتقا دهیم”.

از سوی دیگر الغنیمی نیز با بیان اینکه سفر آکار به بغداد پیشتر برنامه‌ریزی شده بود، اظهار داشت: “این سفر آغازگر تحولات بزرگ و مهمی است”.

وی با بیان اینکه تشکیل کمیته مشترک جهت گسترش بیشتر تجربه نظامی و عرصه اطلاعات را مورد بحث قرار داده‌ایم، افزود: این سفر به نفع مردم‌ دو کشور به تحولات مهمی منجر خواهد شد.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH