19:01:27 - پنجشنبه 8 مارس 2018
نامه قهرمانان کشتی به رهبر ایران درخصوص مبارزه با ورزشکاران اسرائیلی
به گزارش 50 میلیون جمعی از قهرمانان و مربیان تیم های ملی کشتی ایران، در نامه ای به آیت الله علی خامنه ای خواستار حل مشکل خود توسط شورای امینت ملی این کشور در رابطه با عدم مسابقه با ورزشکاران اسرائیلی و محرومیت‌های بین المللی در این زمینه شدند. به گزارش سایت خبری «عصر ایران» و […]

به گزارش 50 میلیون جمعی از قهرمانان و مربیان تیم های ملی کشتی ایران، در نامه ای به آیت الله علی خامنه ای خواستار حل مشکل خود توسط شورای امینت ملی این کشور در رابطه با عدم مسابقه با ورزشکاران اسرائیلی و محرومیت‌های بین المللی در این زمینه شدند.

به گزارش سایت خبری «عصر ایران» و همچنین «آفتاب نیوز»، آنها در نامه خطاب به رهبر ایران همچنین گفته اند:

“کشتی و ورزش، از معدود عرصه هایی است که با کمترین هزینه، پرچم پرافتخار کشورمان را برفراز تمامی پرچم های ملل دنیا قرار می دهد و همه جهانیان به هنگام نواختن سرودملی مان می ایستند و ادای احترام می کنند.

با قدرت گرفتن مناسبات سیاسی رژیم صهیونیستی در کمیته بین المللی المپیک، کشتی و ورزش کشور با مسئله محرومیت‌های سنگین بسیار متفاوت از شرایط قبل مواجه می باشد. دغدغه مهمی که رفع نشدن آن، هر لحظه ممکن است منجر به تعلیق کشتی و ورزش کشور شود.

این بدان معنا نیست که ما می‌خواهیم در مورد رسمیت یا عدم رسمیت رژیم صهیونیستی صحبتی داشته باشیم. هرگ! بطور قطع مرجع تصمیم گیری در این باره نهادهای دیگری هستند.

دستور فرمایید شورای عالی امنیت ملی، با ابلاغ این موضوع مهم، به دستگاه دیپلماسی کشور و تشکیل تیمهای دیپلماسی، با ورود به کمیته بین المللی المپیک، جلودار حمایت از عرصه افتخارآفرینی برای کشور عزیزمان ایران و قهرمانان ملی اش باشند.

پیش از این در صورت عدم رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی، کسب نتیجه در همان مسابقه را از دست می دادیم، اما اکنون صحبت از چند سال محرومیت و حتی محرومیت مادام العمر است.

آنهم نه فقط ورزشکار، بلکه مربی و رشته ورزشی وی هم محروم می شوند. ما مردانه جنگیدیم، اما هیچکدام از سازمانهای مسئول نمی خواهند در شرایط بغرنج و پیچیده امروز، در حمایت از کشتی گیران و ورزشکاران ملی پوش در کنار ما بایستند.

دستور اقدام عاجل از سوی حضرتعالی در این زمینه ، به شورای عالی امنیت ملی، موجب آرامش خاطر ما فرزندان و سربازان ایران زمین است”.

متن این نامه ابتدا از سوی خبرگزاری‌ ایسنا و فدراسیون کشتی ایران نیز منتشر، اما پس از ساعتی به دلایل نامعلومی از دسترس خارج شد.

مقامات ایران پیش از این بارها گفته اند که ورزشکاران این کشور به صورت داوطلبانه حاضر به رقابت با رقبای اسرائیلی خود نبوده اند اما تحولات ماه های اخیر خلاف این موضوع را ثابت کرده است.

رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی و قرهمان سابق جهان و المپیک هفته گذشته در اعتراض به رویکرد مسئولان این کشور در مورد تحمیل عدم مسابقه با ورزشکاران اسرائیل استعفا داد. سپس روسای هیئت های کشتی استانی نیز از سمت خود کناره گیری کردند.

مصطفی کواکبیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران نیز دیروز در این زمینه گفته است: “در حال حاضر خود فلسطینی ها نیز با افراد تبعه اسرائیل در میادین ورزشی مسابقه می دهند. متاسفانه ما تابویی درست کرده‌ایم که به محض مسابقه دادن گویا ما رژیم صهیونیستی را به رسمیت می شناسیم”.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH