18:57:54 - یکشنبه 11 مارس 2018
اورژانس ایران مرگ تمامی سرنشینان هواپیمای ترکیه‌ای را تایید کرد
به گزارش خبرگزاری 50 میلیون مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس ایران اعلام کرد: اجساد 11 سرنشین هواپیمای ترکیه‌ای که ساعاتی پیش در چهارمحال و بختیاری سقوط کرده است، غیرقابل شناسایی است. خالدی با اشاره به اینکه نیروهای بومی به لاشه هواپیمای ترکیه‌ای رسیده‌اند، گفت: براساس مشاهدات این افراد، جسد تمام مسافران هواپیما غیرقابل شناسایی است. وی […]

به گزارش خبرگزاری 50 میلیون مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس ایران اعلام کرد: اجساد 11 سرنشین هواپیمای ترکیه‌ای که ساعاتی پیش در چهارمحال و بختیاری سقوط کرده است، غیرقابل شناسایی است.

خالدی با اشاره به اینکه نیروهای بومی به لاشه هواپیمای ترکیه‌ای رسیده‌اند، گفت: براساس مشاهدات این افراد، جسد تمام مسافران هواپیما غیرقابل شناسایی است.

وی همچنین افزود: با توجه به شرایط کنونی برای تشخیص هویت مسافران به آزمایش دی‌ان‌ای نیاز است.

شاهین فتحی، معاون عملیات امداد و نجات سازمان هلال و احمر ایران نیز به خبرنگار آناتولی گفت: نیروهای بومی چند جسد مسافران هواپیما را پیدا کرده اند اما به دلیل بدی شرایط جوی نیروهای هلال احمر هنوز به محل حادثه نرسیده اند.

این جت شخصی متعلق به هولدینگ باشاران و از امارات متحده عربی عازم ترکیه بوده و براساس شواهد اولیه حامل 11 سرنشین از جمله دو خلبان، یک میهماندار و هشت مسافر بوده است. این جت ساعتی قبل در ارتفاعات کیار در نزدیکی روستای دورک اناری سقوط کرده است. این مکان حدود 120 کیلومتر با شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری فاصله دارد.

گفتنی است بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با ابراز تاسف عمیق از سقوط یک فروند جت شخصی ترکیه ای که در حال عبور از آسمان ایران دچار سانحه شد اعلام کرد که چندین گروه امدادی بلافاصله به منطقه عزیمت کردند.

قاسمی همچنین افزود: گروه های امدادی به رغم شرایط بسیار بد جوی در حال رسیدن به محل سقوط برای بررسی موضوع و امدادرسانی هستند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH