19:01:09 - یکشنبه 11 مارس 2018
آمادگی هلال احمر ترکیه برای اسکان پناهجویان سوری در کشورشان
به گزارش 50 میلیون آلپر کوچوک، رئیس هیئت مدیره هلال احمر ترکیه در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی با تاکید بر ادامه تلاش‌های این سازمان برای حمایت از مردم سوریه گفت: برای میزبانی از 170 هزار پناهجوی سوری در کشورشان آمادگی داریم. وی همچنین اظهار داشت: “این البته یک اقدام احتیاطی است. مناطق مناسب را مشخص و […]

به گزارش 50 میلیون آلپر کوچوک، رئیس هیئت مدیره هلال احمر ترکیه در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی با تاکید بر ادامه تلاش‌های این سازمان برای حمایت از مردم سوریه گفت: برای میزبانی از 170 هزار پناهجوی سوری در کشورشان آمادگی داریم.

وی همچنین اظهار داشت:

“این البته یک اقدام احتیاطی است. مناطق مناسب را مشخص و زیرسازی برخی از کمپ‌ها در این مناطق را نیز آغاز کرده‌ایم. بر اساس برآوردهای ما می‌توانیم از 170 هزار پناهجو در 9 منطقه مختلف میزبانی کنیم.

خروج غیرنظامیان از عفرین ادامه دارد. یکی از این مناطق مشخص شده برای احداث کمپ پناهجویان در اعزاز قرار دارد و برای میزبانی از مهاجران احتمالی از عفرین پیش‌بینی شده است.

ظرف 3 ماه اخیر حدود 300 هزار نفر در پی درگیری‌ها در استان حما و ادلب به مناطق مرزیدر نزدیکی ترکیه پناه آورده‌اند. هلال احمر ترکیه برای اسکان این پناهجویان کمپ‌هایی دایر کرده است”.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH