17:39:38 - شنبه 14 آوریل 2018
اردوغان: عملیات علیه رژیم اسد را مناسب و بجا مى‌دانيم
به گزارش 50 میلیون رجب طیب اردوغان، رئيس جمهور ترکیه طی سخنانی در ششمین کنگره حزب عدالت و توسعه در منطقه فاتح استانبول اظهار داشت: عملیات شب گذشته آمریکا، انگلستان و فرانسه علیه رژیم بشار را مناسب و بجا مى‌دانيم. وی گفت: “وضعیت کودکانی که با سلاح‌های شیمیایی مورد هدف قرار گرفتند را فراموش نمی‌کنیم. هر […]

به گزارش 50 میلیون رجب طیب اردوغان، رئيس جمهور ترکیه طی سخنانی در ششمین کنگره حزب عدالت و توسعه در منطقه فاتح استانبول اظهار داشت: عملیات شب گذشته آمریکا، انگلستان و فرانسه علیه رژیم بشار را مناسب و بجا مى‌دانيم.

وی گفت: “وضعیت کودکانی که با سلاح‌های شیمیایی مورد هدف قرار گرفتند را فراموش نمی‌کنیم. هر کسی که عامل این حملات بوده بایستی حساب آن را پس دهد”.

اردوغان افزود: با انجام عملیات شب گذشته، رژیم اسد درک خواهد کرد که حملات غیر انسانی علیه مردم سوریه بدون پاسخ باقی نخواهد ماند.

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه در اولین فرصت با امانوئل ماکرون رئيس جمهور فرانسه گفتگو خواهم کرد گفت: دوستانم با آقای پوتین در ارتباط هستند. امروز با او و با مقامات آمریکایی به صورت جداگانه تماس خواهم گرفت.

وی در ادامه اظهار داشت: “از اینجا از همه جهانیان می‌خواهیم که برای مذاکره درباره آینده تمامی سلاح‌ها از جمله شیمیایی، متعارف و کشتار جمعی گرد هم بیاییم. بیایید بحران به وجود آمده در سوریه را وسیله‌ای برای توجیه سرمایه‌گذاری‌های کلان در تولید سلاح‌ قرار ندهیم بلکه از آن برای نفع بردن تمامی جهانیان استفاده کنیم”.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH