17:10:39 - دوشنبه 16 آوریل 2018
اظهارات ماکرون در خصوص اسلام در فرانسه
به گزارش 50 میلیون امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در گفتگوی تلویزیونی با شبکه BFMTV این کشور در پاسخ به سوالی درخصوص مسلمانان و حجاب با اشاره به گسترش اسلام در فرانسه گفت: امروز 4.5 تا 6 میلیون مسلمان شهروند فرانسه هستند. در طول تاریخ، فرانسه با یهودیان، پروتستان ها و کاتولیک ها ارتباط داشت ولی […]

به گزارش 50 میلیون امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در گفتگوی تلویزیونی با شبکه BFMTV این کشور در پاسخ به سوالی درخصوص مسلمانان و حجاب با اشاره به گسترش اسلام در فرانسه گفت: امروز 4.5 تا 6 میلیون مسلمان شهروند فرانسه هستند. در طول تاریخ، فرانسه با یهودیان، پروتستان ها و کاتولیک ها ارتباط داشت ولی اسلام دینی جدید در فرانسه است.

وی افزود: به دلیل وجود برخی گرایش های افراطی بسیاری از شهروندانمان از ذهنیت جدید ترس و واهمه دارند و اگر خواهان اتحاد هستیم، باید آزادی های دینی و اعتقادی را به رسمیت بشناسیم.

رئیس جمهور فرانسه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه “وقتی یک زن محجبه را می بینید چه احساسی پیدا می کنید؟” گفت: به او احترام می گذارم. فرانسه نیز باید به این مساله احترام بگذارد.

ماکرون با بیان اینکه ” از قانونی که حجاب را در فرانسه منع کند، حمایت نخواهم کرد” در خصوص امکان حضور مادران محجبه در اردوهای دانش آموزی اظهار داشت: اگر این افراد شهروند فرانسه باشند و در مدارس کار نکنند می توانند با حجاب در اردوها شرکت کنند. چرا که مدرسه لائیک است، نه جامعه.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH