17:15:41 - دوشنبه 16 آوریل 2018
برگزاری مراسم 21 مین سالگرد وفات مرحوم باشبوغ آلپ ارصلان تورکش با شرکت تشکیلات گاموح
به گزارش 50 میلیون 21 سال از وفات مرحوم باشبوغ آلپ ارصلان تورکش یکی از رهبر ان جهان تورک و موسس حزب ملیت گرای ترکیه و نخست وزیر اسبق ترکیه میگذرد . وی در سالهای 1357 مصادف با انقلاب ایران با مرحوم آیت الله شریعتمداری ارتباط برقرار کرده و حمایت خود را از ترکهای آزربایجان جنوبی […]

به گزارش 50 میلیون 21 سال از وفات مرحوم باشبوغ آلپ ارصلان تورکش یکی از رهبر ان جهان تورک و موسس حزب ملیت گرای ترکیه و نخست وزیر اسبق ترکیه میگذرد .

وی در سالهای 1357 مصادف با انقلاب ایران با مرحوم آیت الله شریعتمداری ارتباط برقرار کرده و حمایت خود را از ترکهای آزربایجان جنوبی اعلام کرده بود.

به مناسبت 21 مین سالگرد وفات ایشان مراسمی در مسجد سلیمانیه استانبول برگزار گردید که تشکیلات گاموح به نمایندگی از آزربایجان جنوبی در این مراسم شرکت کرده و یاد و خاطره آن مرحوم را گرامی داشتند.

همچنین آقای ائلیار ماکویی معاونت ارتباطات رهبری گاموح به نمایندگی از تشکیلات گاموح پیام دکتر چهرگانی را به رئیس الکو اوجاقلاری استانبول آقای کاظم اردی آکتونچ و همچنین به آقای احمد ییغیت ییلدیریم یکی از اعضای شورای مرکزی حزب (م ح پ) تقدیم کردند.

این مراسم با تلاوت قرآن و قرائت فاتحه در حق آن مرحوم پایان یافت.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH