17:19:11 - دوشنبه 16 آوریل 2018
حاشیه های تخریب تندیس شهریار در پارس آباد و سکوت مسئولان شهری
به گزارش 50 میلیون با انتشار خبر این رفتار خصمانه در رسانه های آزربایجانی و تجمع اعتراضی مردم پارس آباد سرانجام مسئولین شهری را وادار به واکنش داشت تا جائیکه شورای شهر با صدور بیانه ای ضمن فرار روبه جلو اعلام داشتند که هیچگونه مصوبه ای در این خصوص نداشته اند. بیانیه روابط عمومی شورای […]

به گزارش 50 میلیون با انتشار خبر این رفتار خصمانه در رسانه های آزربایجانی و تجمع اعتراضی مردم پارس آباد سرانجام مسئولین شهری را وادار به واکنش داشت تا جائیکه شورای شهر با صدور بیانه ای ضمن فرار روبه جلو اعلام داشتند که هیچگونه مصوبه ای در این خصوص نداشته اند.

بیانیه روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری پارسآباد در خصوص تخریب تندیس شهریار:

در جهت تنویر افکار عمومی نکاتی را به عرض می رساند

-ضمن قدردانی از حسن نظر و توجه ویژه اعضای محترم شورای اسلامی شهر در دوره چهارم که به عنوان اولین تندیس در شهر پارس آبادمغان به مقام شامخ استاد شهریار ادای احترام نموده و سردیس او را در یکی از تقاطع های نزدیک به واحدهای دانشگاهی برافراشته اند به عرض می رسد که اعضای دوره فعلی (پنجم) شورای اسلامی شهر هیچگونه مصوبه ای مبنی بر تغییر محل این تندیس نداشته است و در این خصوص بحثی مطرح نبوده و در مورد آن حتی یکبار در صحن شورای اسلامی شهر صحبت نشده است! عنوان نمودن واژه نامانوس “مصوبه شفاهی” در این خصوص از سوی برخی افراد به نظر کمی ناآگاهانه و در تضاد آشکار با قوانین جاری کشور می باشد چرا که در هیچ کجای قانون و در هیچ رده قانونگذاری یا اداری و اجرائی چیزی به نام مصوبه شفاهی اساسا‍ً محلی از اعراب ندارد!

-اگر قرار باشد عضوی از شورای شهر، مدیر و یا حتی مسئولی و نیز شهروندان به صرف ناخوشایند شخصی از یک تندیس، بلوار، خیابان و سازه شهری و…، بیل و کلنگ به دست گرفته و قسمتی از شهر را تخریب نمایند (ولو با هزینه شخصی) قطعا در آن شهر سنگ روی سنگ بند نخواهد آمد و برای هرگونه تغییرات در محیط شهری طی پروسه قانونی از مسیر مشخص ضروری و لازم است. بدیهی است امروزه حتی عادی ترین شهروندان با سطح تحصیلات پائین هم به چنان درجه ای از بلوغ اجتماعی رسیده اند که می دانند اقدامات خودسر در جامعه امروزی غیر از قرار گرفتن در ردیف شوهای پوپولیستی و عوامفریبانه! معنای دیگری ندارد.

-تندیس پس از کنده شدن توسط خاطیان، ساعت ها در همان محل رها شده بود که به محض اطلاع هیات رئیسه شورای اسلامی شهر با دستور مستقیم شهردار به محل مناسبی برای نگهداری منتقل شد و عنوان نمودن طرح تعویض آن(توسط عضو خاطی) صرفا برای فرار از تنبیه افکار عمومی می باشد! در ثانی حتی اگر به فرض مصوبه قانونی برای تعویض آن وجود داشت(که همچین مصوبه ای هم وجود نداشت) مگر عضوی از شورا مسئول اجرای مصوبات است؟!! این کار از وظائف مجموعه شهرداری بوده و غیر از آن در حکم تخریب اموال شهرداری (عمومی) محسوب می شود.!

آنچه در بیانیه شورای شهر آشکار است یکی از اعضای پارلمان شهری بصورت خودسر و در راستای ایدئولوژی تورک ستیزانه دستور تخریب تندیس شهریار را صادر نموده

با وجود گذشت چند روز از این اتفاق ضد فرهنگی هنوز اعضای شورای شهر اقدامی جهت نصب تندیس شاعر آزربایجان در مکان سابق خود نداده اند!

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH