17:56:53 - دوشنبه 14 مه 2018
سفارت آمریکا در قدس گشایش یافت
به گزارش 50 میلیون سفارت آمریکا در تل‌آویو طی مراسمی با حضور بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، جان سالیوان معاون وزیرخارجه، استیون منوچین وزیر خزانه داری، جرارد کوشنر مشاور رئیس جمهور آمریکا، ایوانکا ترامپ و چهار سناتور جمهوری خواه آمریکایی به قدس اشغالی منتقل شد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پیام تصویری با اشاره به […]

به گزارش 50 میلیون سفارت آمریکا در تل‌آویو طی مراسمی با حضور بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، جان سالیوان معاون وزیرخارجه، استیون منوچین وزیر خزانه داری، جرارد کوشنر مشاور رئیس جمهور آمریکا، ایوانکا ترامپ و چهار سناتور جمهوری خواه آمریکایی به قدس اشغالی منتقل شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پیام تصویری با اشاره به آنکه از زمان تاسیس اسرائیل قدس را پایتخت آن می دانسته است، گفت: اسرائیل مانند هر کشور مستقل دیگری حق انتخاب پایتخت خود را دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: اسرائیل، پایتخت قدس است. موقعیت کنونی قدس، مسجد الاقصی و اماکن مقدس حفظ خواهد شد.

یکی از نکات جالب توجه عدم حضور هیچ یک از سناتورهای دموکرات آمریکا در این مراسم بود. از سوی دیگر تنها 32 سفیر یا دیپلمات از مجموع 86 کشور مدعو در مراسم افتتاحیه شرکت کردند.

این درحالیست که جمعی از فلسطینیان اقدام به برگزاری راهپیمایی و تظاهرات در منطقه ای نزدیک به محل مراسم کردند که با یورش نظامیان اسرائیلی و شلیک گلوله پلاستیکی و گاز اشک آور مواجه شدند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH