5:22:05 - چهارشنبه 16 مه 2018
اردوغان: تاریخ آمریکا و اسرائیل را نخواهد بخشید
به گزارش 50 میلیون رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در کنفرانس خبری مشترک خود با ترزا می، نخست‌وزیر انگلستان با تاکید بر اینکه انتقال سفارت آمریکا به قدس به هیچ وجه قابل پذیرش نیست گفت: “تاریخ، آمریکا و اسرائیل را نخواهد بخشید”. اردوغان افزود: “اسرائیل با منطق قدرتمند هستم پس حق نیز با من […]

به گزارش 50 میلیون رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در کنفرانس خبری مشترک خود با ترزا می، نخست‌وزیر انگلستان با تاکید بر اینکه انتقال سفارت آمریکا به قدس به هیچ وجه قابل پذیرش نیست گفت: “تاریخ، آمریکا و اسرائیل را نخواهد بخشید”.

اردوغان افزود: “اسرائیل با منطق قدرتمند هستم پس حق نیز با من است رفتار می‌کند. اسرائیل سرزمین‌های فلسطینی را اشغال کرده و به انجام ترور در آن مناطق ادامه می‌دهد”.

رئیس دوره‌ای سازمان همکاری اسلامی ضمن دعوت از جامعه بین‌المللی و سازمان ملل برای اقدام فوری در جهت پایان دادن به ظلم در فلسطین گفت: “ما در نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در استانبول پیام بسیار محکمی به جهان خواهیم داد”.

رئیس جمهور ترکیه در خصوص تحولات اخیر در سطح دیپلماتیک بین ترکیه و اسرائیل نیز تصریح کرد: “امشب خبر دیگری در رابطه با تصمیم اسرائیل در مورد سفیر کشور در قدس شنیدم. اگر تصمیم مذکور مطابق میل‌مان پیش نرود ما نیز تحریم های متفاوتی اعمال خواهیم کرد”.

از سوی دیگر ترزا می، نخست‌وزیر انگلستان نیز در این کنفرانس مشترک خبری ضمن درخواست از اسرائیل برای توقف خشونت‌ها در مرز نوار غزه گفت: “مرک انسان‌ها در نوار غزه تراژیک است. این اقدام خشونت‌آمیز به تلاش‌های صلح‌جویانه در منطقه نیز آسیب می‌رساند”.

نخست‌وزیر انگلستان در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از ترکیه برای میزبانی از بیش از 3.5 میلیون پناهجوی سوری در خصوص همکاری‌های نظامی بین دو کشور گفت: ” پروژه ملی جنگنده انگلستان و ترکیه شروع شراکت پایدار و عمیق دو کشور در حوزه دفاعی است”.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH