10:04:07 - پنجشنبه 17 مه 2018
تظاهرات و درگیری‌های خونین در شهر کازرون ایران
به گزارش 50 میلیون بر اساس گزارش‌ شبکه‌‌های اجتماعی در درگیری شب گذشته میان نیروهای امنیتی ایران و معترضان به تقسیمات کشوری در شهر کازرون استان فارس چندین نفر کشته و مجروح و ده ها تن نیز بازداشت شده اند. کمپین حقوق بشر در ایران نیز در توئیتر خود اعلام کرده که براساس “گزارش رسانه‌های محلی […]

به گزارش 50 میلیون بر اساس گزارش‌ شبکه‌‌های اجتماعی در درگیری شب گذشته میان نیروهای امنیتی ایران و معترضان به تقسیمات کشوری در شهر کازرون استان فارس چندین نفر کشته و مجروح و ده ها تن نیز بازداشت شده اند.

کمپین حقوق بشر در ایران نیز در توئیتر خود اعلام کرده که براساس “گزارش رسانه‌های محلی دست کم سه شهروند غیرنظامی در پی شلیک مستقیم پلیس کشته شده‌اند”.

براساس تصاویر موجود معترضان برای نجات دستگیرشدگان به مرکز پلیس حمله کرده و آنجا را به آتش کشیده‌اند. مأموران نیز مستمرا به سمت مردم گاز اشک‌آور شلیک کرده اند.

براساس ویدئوهای منتشرشده در توئیتر مردم شعارهایی مانند “برادر عزیزم، حقتو پس می گیرم” ، “کازرونی می میرد، ذلت نمی پذیرد” و غیره سر داده اند.

تظاهرات مردم کازرون در اعتراض به تقسیم این شهرستان یک ماه پیش آغاز و تاکنون چندین بار تکرار شده است. آنها به طرحی که قرار است طی آن بخش‌های قائمیه و نودان از بخش کوهمره از کازرون جدا شده و در تقسیمات کشوری به شهرستان کوه چنار تبدیل شود معترض هستند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH