13:00:37 - یکشنبه 20 مه 2018
باغچه لی: قدس، اسلام است و همچنین نشانه های عمیقی از هویت ترکی دارد
به گزارش 50 میلیون دولت باغچه لی، رهبر حزب حرکت ملی ترکیه طی سخنرانی در همایش بزرگ حمایت از قدس در استانبول که با حضور رهبران کشورهای خارجی در حال برگزاری است، گفت “قدس شرف و افتخار ایمان ماست. قدس، اسلام است. اقدام آمریکا در انتقال سفارتش به قدس شعله ور کردن آتش است”. ادامه […]

به گزارش 50 میلیون دولت باغچه لی، رهبر حزب حرکت ملی ترکیه طی سخنرانی در همایش بزرگ حمایت از قدس در استانبول که با حضور رهبران کشورهای خارجی در حال برگزاری است، گفت “قدس شرف و افتخار ایمان ماست. قدس، اسلام است. اقدام آمریکا در انتقال سفارتش به قدس شعله ور کردن آتش است”.

ادامه سخنان رهبر حزب حرکت ملی ترکیه در این همایش به شرح زیر است:

“در غزه جنایت علیه بشریت رخ داده است. اسرائیل قاتل کودکان است. تاریخ 14 می روز شرم در تاریخ بشریت است.

سوگوار سرزمین‌های اسلام و ترک هستیم. از کرکوک تا قدس، از تلعفر تا قبرس، از کاشغر تا قره‌باغ همچون قلعه‌ای در برابر تمامی حیله‌ها و حملات ایستاده‌ایم.

قدس، اسلام است و همچنین نشانه های عمیقی از هویت ترکی دارد.

ناعدالتی و بی قانونی بر قدس حاکم است. ظالمان، شهری که تا ابد قبله اول ما بوده و معجزه اسراء و معراج پیامبر عزیزمان در آن به وقوع پیوسته را هدف گرفته اند. سکوت کننده در مقابل ظلم، شیطانی لال است.

در مقابل خشونت ساکت نخواهیم ماند و در برابر ظلم تماشاگر نخواهیم بود. به عنوان ملت مسلمان ترک، شیطان لال را زیر پا خواهیم گرفت.

منطقه مانند بشکه‌ باروت است. همچون بمبی است که فتیله آن را روشن کرده‌اند. بی‌ثباتی در منطقه شدیدتر خواهد شد. متاسفانه آینده منطقه این چنین خواهد بود. پس از انتقال سفارت آمریکا به قدس دیگر هیچ عقل سلیمی نمی‌تواند از صلح و همکاری دم بزند.

اسرائیل و مظالم آن کشور و آمریکا و سیاست های ظالمانه اش را محکوم می‌کنم. نتانیاهو و دار و دسته اش باید در دیوان بین المللی کیفری محاکمه شوند. آنها تاوان خون هایی که ریخته اند، افرادی که کشته اند و امیدهایی که نابود کرده اند را در این دنیا و یا آخرت خواهند داد.

کشورهای اسلامی کجا هستند؟ ریاض، ابو ظبی و قاهره کجا هستند؟ کشورهای اسلامی سعی می کنند بدون ذکر قدس و مساله فلسطین و بدون نام بردن از اسرائیل و آمریکا با پیام‌های محکومیت خنثی و ضعیف خود از این وضعیت خلاصی یابند، شرم بر آنها باد.”

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH