13:06:58 - دوشنبه 21 مه 2018
ایران در واکنش به روسیه: از سوریه خارج نمی‌شویم
یه گزارش 50 میلیون بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در کنفرانس مظبوعاتی امروز خود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «مقامات روس خواهان خروج نیروهای خارجی از سوریه هستند. آیا ممکن است روس‌ها ایران را مجبور به خروج از سوریه کنند؟» گفت: کسی نمی‌تواند ایران را به چیزی مجبور کند. وی افزود: […]

یه گزارش 50 میلیون بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در کنفرانس مظبوعاتی امروز خود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «مقامات روس خواهان خروج نیروهای خارجی از سوریه هستند. آیا ممکن است روس‌ها ایران را مجبور به خروج از سوریه کنند؟» گفت: کسی نمی‌تواند ایران را به چیزی مجبور کند.

وی افزود: تا زمانی که نیاز باشد و دولت سوریه بخواهد ایران به کمک‌های خودش ادامه خواهد داد.

قاسمی درباره اغاز مذاکرات با اروپایی ها بعد از خروج آمریکا از برجام نیز اظهار داشت:

“با توجه به علاقه و نگاهی که سایر کشورها بر استمرار برجام داشتند، مذاکرات با اروپا آغاز شده است. انتظار داریم اتحادیه اروپا و اعضای 4+1 و هرکدام از این طرف ها بتوانند تمامی تعهدات را انجام دهند.

ایران هیچ مذاکره جدیدی با آمریکا نخواهد کرد ما به سخن نیاز نداریم و به عمل توجه می کنیم و برای رسیدن به اطمینان مذاکراتی را با اروپا آغاز کردیم. گفتگوهایی که در جریان است می توانیم قضاوت کنیم که اروپا تعهدات و انتظارات ایران را برآورده کند”.

وی همچنین درباره اظهارات برخی مقامات افغانستانی مبنی بر همکاری ایران با طالبان تصریح کرد:

“روابط ما با افغانستان خوب است. سیاست ماهمکاری با دولت قانونی افغانستان است. ما در مسائل داخلی همسایگان و سایر کشورها دخالت نمی‌کنیم. دست های مشکوکی سعی دارند مشکلات داخلی افغانستان را با یک فرافکنی مشخص به ایران منتسب کنند”.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH