6:37:58 - سه شنبه 29 مه 2018
ایران خبر مذاکره با اسرائیل را تکذیب کرد
به گزارش 50 میلیون بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به پرسش خبرنگاران در رابطه با ادعای برخی رسانه های اسرائیل و عربستان سعودی در خصوص مذاکره غیر مستقیم ایران و اسرائیل در اردن اعلام کرد: این ادعا از اساس کذب و خبرسازی است. به گزارش خبرگزاری «ایرنا» قاسمی همچنین گفت: ”جمهوری […]

به گزارش 50 میلیون بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به پرسش خبرنگاران در رابطه با ادعای برخی رسانه های اسرائیل و عربستان سعودی در خصوص مذاکره غیر مستقیم ایران و اسرائیل در اردن اعلام کرد: این ادعا از اساس کذب و خبرسازی است.

به گزارش خبرگزاری «ایرنا» قاسمی همچنین گفت: ”جمهوری اسلامی ایران قطعا و اساسا رژیم جعلی، تروریستی و غاصب اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد و هدف چنین دروغ پراکنی هایی کاملا واضح و آشکار است”.

وزیرخارجه ایران خاطرنشان کرد: ”در بحبوحه خیانت برخی کشورهای عربی به آرمان فلسطین و پایمال کردن مجاهدت و مقاومت چند ده ساله ملت مبارز آن سرزمین، خبرسازی مغرضانه و پوچ برخی وبگاه های منتسب به محور عبری – عربی برای انحراف افکار عمومی جهانیان از جنایات اخیر رژیم صهیونیستی جای هیچگونه تعجبی ندارد”.

گفتنی است روزنامه ایلاف عربستان سعودی که در لندن چاپ می‌شود، در خبری نوشت مقامات ایران و اسرائیل در دیدار مخفیانه ای که در اردن انجام داده اند، در مورد عدم شرکت نیروهای ایرانی در درگیری های جنوب غرب سوریه به توافق رسیده اند. در این مذاکرات طرف ها در مورد عدم شرکت نیروهای ایرانی، حزب الله لبنان و گروه های شبه نظامی شیعه در درگیری ها میان نیروهای رژیم اسد و مخالفین در جنوب غرب سوریه به توافق رسیده اند.

گفته می‌شود این دیدار تحت نظر روسیه صورت گرفته و مسکو در باره عدم دخالت نیروهای ایران و حزب الله در درگیری های احتمالی در قنیطره به اسرائیل ضمانت داده است.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH