12:21:48 - جمعه 8 ژوئن 2018
ابراهیم رشیدی و میثم آزادی؛ دو تن از فعالین حرکت ملی آزربایجان جنوبی، پس از چند ساعت بازجویی موقتا آزاد شدند.
🔹ابراهیم رشیدی در صفحه فیسبوک خود در این رابطه نوشت: «دو ساعت‌ونیم بحث ما با آنها و کسب تکلیف آنها از بالادستی‌ها طول کشید تا اینکه آنها کارت عضویت نظام مهندسی میثم و کارت ملی، دفترچه تلفن ودفتر یادداشت مرا نگه داشته و بعد از بازکردن دستبندها از ما خواستند که ساعت یازده روز یکشنبه به ستاد خبری اداره اطلاعات اورمیه مراجعه کنیم.

🔹ابراهیم رشیدی (ابراهیم ساوالان) و میثم آزادی دو فعالین تورک آزربایجانی عصر پنجشنبه (17 خرداد 1397) هنگام تردد در مسیر خوی به تبریز، از سوی ماموران اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شدند.

🔹این دو فعال هویت طلب پس از چند ساعت بازجویی موقتا آزاد می‌شوند. لاکن مدارک شناسایی آنها از سوی ماموران اطلاعات ضبط و گفته می‌شود تا صبح یکشنبه (20 خرداد 1397) به ستاد خبری اداره اطلاعات اورمیه مراجعه کنند.

🔹ابراهیم رشیدی در صفحه فیسبوک خود در این رابطه نوشت: «دو ساعت‌ونیم بحث ما با آنها و کسب تکلیف آنها از بالادستی‌ها طول کشید تا اینکه آنها کارت عضویت نظام مهندسی میثم و کارت ملی، دفترچه تلفن ودفتر یادداشت مرا نگه داشته و بعد از بازکردن دستبندها از ما خواستند که ساعت یازده روز یکشنبه به ستاد خبری اداره اطلاعات اورمیه مراجعه کنیم.»

🔹ابراهیم رشیدی با به اشتراک گذاشتن جلد دو کتاب همراه خود نیز نوشت: «دو جلد کتاب ‘شنگولوم منگولوم تاختا گولوم’ و ‘شاعیر و پاترون’ که همراه من بودند از نظر آنها کلی سند مجرمانه محسوب می‌شدند.»

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH