12:35:29 - شنبه 9 ژوئن 2018
روحانی و پوتین بر تداوم همکاری در سوریه تاکید کردند
به گزارش 50 میلیون حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و ولادیمیر پوتین، همتای روس وی طی دیدار در حاشیه اجلاس همکاری های شانگهای در چین بر همکاری دو کشور در سوریه تاکید کردند. به گزارش “پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران”، روحانی در این دیدار با اشاره به نقش مهم روسیه در توافقنامه برجام تصریح کرد: […]

به گزارش 50 میلیون حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و ولادیمیر پوتین، همتای روس وی طی دیدار در حاشیه اجلاس همکاری های شانگهای در چین بر همکاری دو کشور در سوریه تاکید کردند.

به گزارش “پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران”، روحانی در این دیدار با اشاره به نقش مهم روسیه در توافقنامه برجام تصریح کرد: ایران طبق گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی به تعهداتش در چارچوب برجام عمل کرده و بعد از خروج یکجانبه و غیرقانونی آمریکا ، مسکو نقش مهمی در استحکام برجام و اجرای تعهدات طرفهای مقابل دارد.

وی تداوم روابط و همکاری های چند جانبه ایران و روسیه در حوزه امنیت و توسعه همکاری های منطقه ای را حائز اهمیت دانست و گفت: همکاری ایران و روسیه در مبارزه با داعش و سایر گروه های تروریستی در منطقه موثر و نتیجه بخش بوده است و این همکاری ها ادامه خواهد یافت.

رئیس جمهور روسیه نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه مسکو به همکاری با ایران در حوزه های اقتصادی، سواپ انرژی و دفاعی ادامه خواهد داد، روابط دو کشور را در همه عرصه های مورد توافق رو به توسعه خواند و اظهار داشت: چشم انداز خوبی در همکاری های دو کشور در همه عرصه ها و از جمله اقتصادی وجود دارد.

پوتین خروج آمریکا از برجام را اقدامی یکجانبه و غیرقانونی برشمرد و تاکید کرد: مسکو به گفت و گو با سایر طرف ها برای حمایت از برجام ادامه می دهد.

رئیس جمهور روسیه همچنین به موضوع عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای اشاره کرد و گفت: ایران سالها به عنوان عضو ناظر مشارکت خوبی در سازمان همکاری شانگهای داشته و موضع روسیه حمایت از عضویت کامل تهران در این سازمان است.

پوتین همفکری و همکاری روسیه با ایران در موضوعات منطقه را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: این همکاریهای منطقه ای از جمله در موضوع حل و فصل بحران سوریه ادامه خواهد یافت.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH