10:12:05 - دوشنبه 11 ژوئن 2018
عربستان، امارات و کویت 2.5 میلیارد دلار به اردن کمک می کنند
به گزارش 50 میلیون بنا به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) در پایان نشست مکه المکرمه در قصر الصفا سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور، شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت و محمد بن راشد آل مکتوم معاون دولت امارات متحده عربی درباره کمک اقتصادی 2.5 میلیارد دلاری به اردن برای گذر از مشکلات […]

به گزارش 50 میلیون بنا به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) در پایان نشست مکه المکرمه در قصر الصفا سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور، شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت و محمد بن راشد آل مکتوم معاون دولت امارات متحده عربی درباره کمک اقتصادی 2.5 میلیارد دلاری به اردن برای گذر از مشکلات اقتصادی توافق کردند.

این کمک به صورت سپرده در بانک مرکزی اردن، ضمانت به بانک جهانی در خصوص اردن، حمایت از بودجه سالیانه این کشور به مدت 5 سال و کمک مالی به صندوق ها و طرحهای توسعه ای خواهد بود.

در این نشست، عبدالله دوم پادشاه اردن از رهبران این کشورها بابت کمک به کشورش قدردانی کرد.

گفتنی است ناآرامی ها در اردن هفته گذشته با اعتصاب محدود کارمندان بخش دولتی و خصوصی آغاز شد. در پی ادامه این تظاهرات‌ها، هانی الملقی نخست‌ وزیر این کشور پس از دیدار با عبدالله دوم، پادشاه اردن استعفا داده و به جای وی عمر الرزاز، مامور به تشکیل دولت جدید اردن شد.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH