20:43:33 - جمعه 6 جولای 2018
گزارشی از فضای امنیتی در شهرهای آزربایجان و قلعه بابک امروز ۱۵ تیر
مردم از سراسر آزربایجان وارد کلیبر شده و خوانواده ها و جوانان با آرامش به سمت قلعه حرکت میکردند. پس از کمپ اول قلعه حضور نیرو های شخصی اطلاعات محسوس بوده و به صورتگروه ۴ نفری با فاصله کم از هم ایستاده اند.

فراخوان مردمی همزمان با سالروز تولد بابک نماد مبارزه و استقامت که برای روز های ۱۴ و ۱۵ تیر برنامه ریزی شده بود همراه با استقبال مردم و فعالان مدنی موجب وحشت رژیم از این همایش شده است.

در خروجی تمامی شهر های آزربایجان نیروی انتظامی با برقراری پست های ایست بازرسی اقدام به شناسایی و دستگیری فعالین کرده و جوانان را از ادامه راه باز میدارند.

از خروجی شهر تبریز به سمت اهر گزارش شده است تعداد نفرات پلیس و یگان ویژه بیشتر بوده و تمام خودرو های جوانان تفتیش شده و پلاک های سایر شهر ها را شناسایی و مورد مزاحمت و تهدید قرار می دهند.

جو در شهرستان اهر نیز ملتهب گزارش شده است؛ در ورودی و خروجی شهر از طرف تبریز و از طرف کلیبر پست ایست بازرسی از طرف نیروی انتظامی و اطلاعات تشکیل شده و تمامی خودروها مورد تفتیش قرار گرفته و در لیستی شماره پلاک تمام اوتومبیل ها را یاد داشت و بدینوسیله نسبت به ترساندن خانواده ها و جوانان اقدام میکنند.

تمامی راه های روستایی منتهی به قلعه از جاده کلیبر_اهر توسط نیروهای اطلاعات مسدود شده و اجازه عبور و مرور داده نمی شود.

در ورودی شهر کلیبر تمامی خودروهای شخصی به صورت کامل مورد جستجو قرار گرفته و شماره پلاک خودرو و شماره گواهینامه راننده را یاد داشت میکنند.

شهرستان کلیبر جو امنیتی به خود گرفته و از سرتاسر آزربایجان نیرو های امنیتی به این شهر فراخوانده شده اند.

یگان ویژه و خودرو های ضد شورش در حیاط فرمانداری مستقر هستند.

از صبح امروز ۱۵ تیر نیرو های یگان ویژه توسط اوتوبوس از تبریز به این شهر و به قلعه دره سی در پایین دست قلعه بابک انتقال داده شده اند.

سپاه و اطلاعات از تمامی خودروهای عبوری به سمت قلعه با دوربین فیلم برداری میکنند.

مردم از سراسر آزربایجان وارد کلیبر شده و خوانواده ها و جوانان با آرامش به سمت قلعه حرکت میکردند. پس از کمپ اول قلعه حضور نیرو های شخصی اطلاعات محسوس بوده و به صورتگروه ۴ نفری با فاصله کم از هم ایستاده اند.

آنها اجازه حتی استراحت کوتاه را هم نمی دهند. جوانان به صورت دسته دسته با خواندن سرود به سمت قلعه حرکت میکنند.

از بالای ساختمان قلعه گزارش شده مامورین بیش از چند دقیقه اجازه حضور به افراد نمی دهند و مردم را به زور به پایین قلعه هدایت می کنند.

تا ساعت ۵ بعد از ظهر که گزارش نوشته میشود احتمال تشکیل هسته های مراسم با افزایش نفرات بالارفته و مردم و جوانان چند شعار سرداده اند.

مامورین به صورت جمعی به شعار دهندگان حمله کرده و تجمع را برهم میزنند. فعالین که به صورت پراکنده در حال سعود هستند در حال سر دادن شعار های ملی و خواستار آزادی زندانیان فعال مدنی آزربایجان هستند .

با ما در ارتباط باشید:

https://www.instagram.com/50000000_org/

http://twitter.com/50000000org

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH