10:25:49 - چهار شنبه 8 آگوست 2018
دیدار رئیس جمهور ایران با وزیر خارجه کره شمالی در تهران
به گزارش 50 میلیون حسن روحانی، رئیس جمهور ایران امروز چهار شنبه با ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره شمالی در تهران دیدار و گفتگو کرد. وی در این دیدار گفت: ایران و کره شمالی در بسیاری از مقاطع حساس بین‌المللی و مجامع جهانی دیدگاه‌های مشترکی داشته و همواره از یکدیگر حمایت کرده‌اند. به گزارش […]

به گزارش 50 میلیون حسن روحانی، رئیس جمهور ایران امروز چهار شنبه با ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره شمالی در تهران دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار گفت: ایران و کره شمالی در بسیاری از مقاطع حساس بین‌المللی و مجامع جهانی دیدگاه‌های مشترکی داشته و همواره از یکدیگر حمایت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع ریاست جمهوری ایران، روحانی با اشاره به خروج یک جانبه آمریکا از برجام به عنوان توافقی بین‌المللی، گفت: «عملکرد دولت آمریکا در این سال‌ها به گونه‌ای بوده که امروز آمریکا به عنوان کشوری نامطمئن و غیرقابل اعتماد در جهان شناخته می شود که به هیچ‌یک از تعهدات خود پایبند نیست».

ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره شمالی نیز با اشاره به روابط دوستانه و صمیمی تهران – پیونگ یانگ و مواضع و دیدگاه‌های مشترک دو کشور درباره مسایل گوناگون منطقه‌ای و بین‌المللی، گفت: سیاست راهبردی کره شمالی توسعه روابط با ایران و مقابله با یکجانبه‌گرایی است.

وزیر امور خارجه کره شمالی خروج آمریکا از برجام و تلاش برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران را «اقدامی نادرست و برخلاف موازین بین المللی» دانست و توسعه روابط مقامات عالی رتبه دو کشور را در گسترش مناسبات و همکاری های فی مابین حائز اهمیت عنوان کرد.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH