19:23:50 - یکشنبه 19 آگوست 2018
ترامپ: آمریکا به کمک 230 میلیون دلاری خود به سوریه پایان می دهد
به گزارش 50 میلیون رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار پیامی در توییتر اظهار داشت: « آمریکا به کمک مضحک 230 میلیون دلاری سالانه خود برای توسعه سوریه پایان می دهد و قصد دارد این کمک مالی را در مناطق دیگری مورد استفاده قرار دهد. وی در ادامه نوشته است: «عربستان سعودی و دیگر کشورهای ثروتمند خاورمیانه پرداخت […]

به گزارش 50 میلیون رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار پیامی در توییتر اظهار داشت: « آمریکا به کمک مضحک 230 میلیون دلاری سالانه خود برای توسعه سوریه پایان می دهد و قصد دارد این کمک مالی را در مناطق دیگری مورد استفاده قرار دهد.

وی در ادامه نوشته است: «عربستان سعودی و دیگر کشورهای ثروتمند خاورمیانه پرداخت این مبلغ را به جای آمریکا آغاز خواهند کرد. من می خواهم آمریکا، ارتش‌مان و کشورهایی را که به ما کمک می کنند را توسعه دهم».

هدر نائروت سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده ضمن اشاره به اینکه این تصمیم که در هماهنگی کاخ سفید با مایک پمپئو وزیر امور خارجه اتخاذ شده است تصریح کرد که کمک 230 میلیون دلاری برای بازسازی و تثبیت اوضاع سوریه در محل دیگری هزینه خواهد شد.

وی گفته است: « این منبع برای سایر اولویت های سیاست خارجی ایالات متحده صرف خواهد شد».

گفتنی است در پایان ماه مارس دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، به وزارت امور خارجه دستور داد تا یک بودجه اضافی متجاوز از 200 میلیون دلار کمک مالی برای بازسازی مناطق تحت کنترل گروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک در سوریه که با حمایت ائتلاف بین المللی ضد داعش باز پس گرفته شده است را متوقف کند.

تیلرسون وزیر خارجه پیشین آمریکا در ماه فوریه و زمانی که در جلسه ائتلاف بین‌المللی موسوم به ضد داعش در کویت حضور داشت، وعده اختصاص این مبلغ را داده بود.

بر چسب ها: ,
منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH