18:13:32 - سه شنبه 21 آگوست 2018
معرفی روستای قوجور منطقه ی گروس در ۵۵ کیلومتری شهر بایجار (بیجار) در استان کردستان جعلی
بنا به گزارش 50 میلیون یکی از چهار روستای طایفه ی قوجور در آزربایجان ، روستایی با همین نام ، واقع در دهستان “گورگون” (گرگین) وابسته به بخش “کُرانی” به مرکزیت “حسن آباد یاسی کند” از توابع منطقه ی “گروس” و در ۵۵ کیلومتری شهر بایجار (بیجار) می باشد . جمعيت اين روستا در حدود […]

İlgili resim

بنا به گزارش 50 میلیون یکی از چهار روستای طایفه ی قوجور در آزربایجان ، روستایی با همین نام ، واقع در دهستان “گورگون” (گرگین) وابسته به بخش “کُرانی” به مرکزیت “حسن آباد یاسی کند” از توابع منطقه ی “گروس” و در ۵۵ کیلومتری شهر بایجار (بیجار) می باشد .
جمعيت اين روستا در حدود ۷۵ خانوار و ۳۰۰ نفر می باشد .
تاريخچه :نام روستا از نام طايفه ای به نام قوجور كه در زمان قاجاريه در اين مكان اتراق نموده اند گرفته شده است .
لازم است بدانيم كه در آن زمان دو طايفه ی ديگر نيز به نام های طايفه ی موغانلی در بخش جنوبی و طايفه ی گورگور در بخش شمالی، هم زمان اتراق می كنند و نام روستاها به نام همان طايفه ها نام گذاری می شود .
اکنون نیز کل مردم این روستا از طایفه ی قوجور ، تورک زبان و آزربایجانی می باشند .
:مكان های تاريخی اين روستا قلعه ی تاريخی در بالای قله ی یک كوه در روستا و حمام عمومی و پل قوجور در ۵ كيلومتری روستای قوجور که بر روی رودخانه ی قیزیل اؤزن واقع شده است می باشد.
شغل مردم روستا تنها دامداری و كشاورزی است و نبود اشتغال زایی برای جوانان روستا ، سبب مهاجرت اکثر جوانان روستا به تهران و شهرهای فارس نشین شده است.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH