5:08:33 - دوشنبه 3 سپتامبر 2018
نشست «شورای همکاری کشورهای ترک‌زبان» در بیشکک
به گزارش 50 میلیون وزرای امور خارجه اعضای «شورای همکاری کشورهای ترک‌زبان» امروز در بیشکک پایتخت قرقیزستان با هم دیدار و گفت‌وگو کردند. این نشست پیش از ششمین اجلاس سران کشورهای عضو شورای مذکور که فردا در چولپان آلتای قرقیزستان برگزار خواهد شد، صورت گرفت و وزیر خارجه مجارستان نیز به‌عنوان ناظر در آن حضور یافت. […]

به گزارش 50 میلیون وزرای امور خارجه اعضای «شورای همکاری کشورهای ترک‌زبان» امروز در بیشکک پایتخت قرقیزستان با هم دیدار و گفت‌وگو کردند.

این نشست پیش از ششمین اجلاس سران کشورهای عضو شورای مذکور که فردا در چولپان آلتای قرقیزستان برگزار خواهد شد، صورت گرفت و وزیر خارجه مجارستان نیز به‌عنوان ناظر در آن حضور یافت.

نشست مذکور به میزبانی ارلان عبدالدایف، وزیر خارجه قرقیزستان برگزار شد و در آن وزرای امور خارجه ترکیه و قزاقستان، معاون وزیر خارجه آذربایجان و سردبیر شورای همکاری کشورهای ترک‌زبان شرکت کردند.

در ششمین اجلاس سران اعضای «شورای همکاری کشورهای ترک‌زبان» روسای جمهور ترکیه، قرقیزستان، قزاقستان و آذربایجان شرکت خواهند کرد. در این نشست رسای جمهور ترکمنستان و ازبکستان و نخست‌وزیر مجارستان به‌عنوان مهمانان افتخاری نیز حضور خواهند یافت.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH