6:57:34 - دوشنبه 10 سپتامبر 2018
سپاه پاسداران مسئولیت حمله موشکی به شمال عراق را پذیرفت
به گزارش 50 میلیون سپاه پاسداران ایران با صدور بیانیه‌ای در خصوص پرتاپ موشک به مقر حزب دموکرات کردستان در خاک عراق، مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت. به گزارش “سپاه نیوز”، در بیانیه سپاه پاسداران ضمن اشاره به افزایش فعالیت‌های گروه‌های مسلح در اداره اقلیم کرد شمال عراق آمده که «در یک عملیات موفق، […]

به گزارش 50 میلیون سپاه پاسداران ایران با صدور بیانیه‌ای در خصوص پرتاپ موشک به مقر حزب دموکرات کردستان در خاک عراق، مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

به گزارش “سپاه نیوز”، در بیانیه سپاه پاسداران ضمن اشاره به افزایش فعالیت‌های گروه‌های مسلح در اداره اقلیم کرد شمال عراق آمده که «در یک عملیات موفق، محل استقرار و جلسه سران یکی از گروهک ها» و همچنین «مرکز آموزش تروریست های وابسته به این گروه » را با پرتاپ 7 موشک زمین به زمین مورد هدف قرار داده است.

از سوی دیگر، حزب دموکرات کردستان نیز اعلام کرده است که در حمله موشکی روز گذشته (8 سپتامبر) 15 نفر از جمله افراد بلندپایه این حزب کشته شده‌ و حدود 40 نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

روز گذشته دفتر مرکزی «حزب دموکرات کردستان ایران» که در اربیل فعالیت می‌کند، هدف 7 فروند موشک قرار گرفت که در اثر این حمله تعدادی کشته و دهها تن دیگر نیز زخمی شدند.

اداره اقلیم کرد شمال عراق در پی این حمله با صدور بیانیه ای حمله موشکی ایران به مرکز حزب دموکرات کردستان در اربیل را محکوم کرد.

وزارت امور خارجه عراق نیز طی بیانیه ای، حمله موشکی ایران به اربیل، مرکز اداره اقلیم کرد شمال عراق را نقض حاکمیت این کشور دانست.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH