6:54:07 - سه شنبه 11 سپتامبر 2018
مایک پنس حمله موشکی ایران به شمال عراق را محکوم کرد
به گزارش 50 میلیون مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی خود با نچیروان بارزانی، نخست‌وزیر اداره اقلیم کرد شمال عراق، حمله موشکی ایران به این منطقه را محکوم کرد. در اطلاعیه کاخ سفید ضمن اعلام این خبر آمده است: “مایک پنس، حمله موشکی ایران به اقلیم کرد شمال عراق را به عنوان گامی […]

به گزارش 50 میلیون مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی خود با نچیروان بارزانی، نخست‌وزیر اداره اقلیم کرد شمال عراق، حمله موشکی ایران به این منطقه را محکوم کرد.

در اطلاعیه کاخ سفید ضمن اعلام این خبر آمده است: “مایک پنس، حمله موشکی ایران به اقلیم کرد شمال عراق را به عنوان گامی در جهت تهدید و ایجاد بی‌ثباتی در منطقه ارزیابی و محکوم کرده است”.

در این تماس تلفنی نخست‌وزیر اداره اقلیم کرد شمال عراق نیز ضمن قدردانی از آمریکا برای حمایت از این اقلیم در مبارزه با داعش در خصوص وضعیت اقلیت‌های مذهبی در عراق با مایک پنس گفت‌وگو کرده است.

سپاه پاسداران ایران، هشتم سپتامبر (2018) دفتر مرکزی «حزب دموکرات کردستان ایران» که در اربیل فعالیت می‌کند را هدف 7 فروند موشک زمین به زمین قرار داد که در اثر این حمله 16 نفر از جمله اعضای بلندپایه این حزب کشته و حدود 40 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH