19:17:09 - یکشنبه 23 سپتامبر 2018
لیبرمن: حملات ما به مواضع ایران در سوریه ادامه می‌یابد
به گزارش 50 میلیون آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل در گفتگو با رادیوی «ریشت بیت» وابسته به سازمان رادیو و تلویزیون این کشور اظهار داشت: با وجود ساقط شدن هواپیمای روسیه در سوریه حملات ما در این کشور علیه مواضع ایران ادامه خواهد یافت. وی افزود: ما اجازه نخواهیم داد که سوریه تبدیل به پایگاه ایران […]

به گزارش 50 میلیون آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل در گفتگو با رادیوی «ریشت بیت» وابسته به سازمان رادیو و تلویزیون این کشور اظهار داشت: با وجود ساقط شدن هواپیمای روسیه در سوریه حملات ما در این کشور علیه مواضع ایران ادامه خواهد یافت.

وی افزود: ما اجازه نخواهیم داد که سوریه تبدیل به پایگاه ایران شود که از آن علیه اسرائیل استفاده کند.

او تصریح کرد: هماهنگی ما با طرف روس در مورد جلوگیری از درگیری میان دو کشور در سوریه ادامه دارد.

مقامات اسرائیل خود را مسئول ساقط شدن هواپیمای روسیه نمی دانند و تمام ادعاهای مسکو مبنی بر اینکه جنگنده های F-16 اسرائیل از هواپیمای نظامی روسیه «ایل- 20» به عنوان سپر استفاده کرده اند را رد می کنند.

این در حالی است که ایگور کوناشینکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز طی نشست مطبوعاتی با اشاره به دلایل ساقط شدن هواپیمای این کشور طی هفته گذشته در سوریه گفت: نیروی هوایی اسرائیل مسئول ساقط شدن هواپیمای نظامی روسیه در سوریه است.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه نیز در پی سقوط هواپیمای نظامی این کشور در گفت‌وگو با آویگدور لیبرمن، همتای اسرائیلی خود تصریح کرد: “15 نظامی روس در اثر “اقدامات غیرمسئولانه” اسرائیل جان باختند. علی‌رغم توافق دو کشور برای جلوگیری از اقدامات خطرناک، اسرائیل تنها یک دقیقه قبل از حمله به سوریه ما را مطلع کرد. مسئولیت ساقط شدن هواپیمای نظامی روسیه و کشته شدن خدمه آن بر عهده اسرائیل است”.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH