18:58:25 - دوشنبه 1 اکتبر 2018
قاسمی: پذیرش FATF به نفع مصالح ملی است
به گزارش 50 میلیون بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در نشست خبری با رسانه ها، در پاسخ به سوال خبرنگار آناتولی درباره تاثیر پذیرش لایحه FATF و ادامه برجام گفت: با توجه به کار کارشناسی وسیعی که در نهادهای مختلف انجام شده است با خوشبینی زیادی به موضوع نگاه می کنم. نظرات عمده کارشناسی ما […]

به گزارش 50 میلیون بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در نشست خبری با رسانه ها، در پاسخ به سوال خبرنگار آناتولی درباره تاثیر پذیرش لایحه FATF و ادامه برجام گفت: با توجه به کار کارشناسی وسیعی که در نهادهای مختلف انجام شده است با خوشبینی زیادی به موضوع نگاه می کنم. نظرات عمده کارشناسی ما نهایتا با اکثریت قاطع به نفع اقتصاد کشور و منافع مردم است. فارغ از ارتباط با برجام پذیرش لایحه FATF به نفع مصالح ملی است.

وی همچنین با اشاره به مکانیزم پیشنهادی اروپا برای ادامه برجام اظهار داشت: روند مذاکرات با اتحادیه اروپا، چین و روسیه ادامه دارد. در بخش های زیادی به تفاهماتی نزدیک شدیم. بعد از نشست نیویورک قرار شد کارها کمی تکمیل شود. به دلیل فشاری که ایالات متحده آمریکا برای این منظور صرف می کند، ساز و کارها و مذاکراتی که مطرح بوده خیلی آشکار و علنی نخواهد شد.

قاسمی با بیان اینکه اگر شرایط ایران پذیرفته نشود، اقدامات مقتضی را انجام می دهیم، افزود: قطعا تفاهم اولیه با اروپا و دیگر شرکا بر این بود که روند قبلی را در ادامه برجام داشته باشیم. این مشروط به این است که خواسته های ما را برآورده کنند اگر به هر دلیلی نتوانند تضمین های لازم ایران را برآورده کنند ایران تصمیمات مقتضی و لازم خود را می گیرد.

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در ادامه در باره عملیات شب گذشته سپاه پاسداران گفت: این اقدام نشان دهنده عزم راسخ ایران در مبارزه مستمر، پایدار و جدی علیه کانونهای پرورش، تولید، تسلیح و آموزش نیروهای تروریستی در سطوح و طیف‌های مختلف است.

قاسمی افزود: مسائل سوریه تا حد زیادی حل شده و تروریسم تا حدی رفع شده است. نقاطی از سوریه هنوز درگیر هستند. تصمیمات درباره ادلب گرفته شده است. اقدام نظامی ایران در برخورد با یک کانون مشخص و شناخته شده در یک نقطه خاص، مشخص و هماهنگ بود که صورت گرفت. این آغازی است برای برخورد جدی با تروریست ها که به خود اجازه ندهند تا در سرزمین ایران عملیاتی انجام دهند.

وی همچنین با اشاره به عملیات تروریستی در اهواز گفت: امیدواریم دلارهای نفتی و زد و بندهای سیاسی برخی کشورها مانع مبارزه جامعه جهانی با تروریسم نباشد.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH