16:48:11 - شنبه 6 اکتبر 2018
انتقاد عفو بین الملل از شرایط بسیار بد زنان در اردوگاه های یونان
به گزارش 50 میلیون سازمان عفو بین الملل در گزارشی در خصوص وضعیت زنان و کودکان پناهجو در یونان با اشاره به “مقاومت و درایت فوق العاده” این افراد خواستار انجام 10 اقدام عملی برای بهبود “شرایط زندگی بسیار بد” آنان در اردوگاه های تحت حمایت اتحادیه اروپا شد. بر اساس این گزارش “مصائب زنان”٬ که […]

به گزارش 50 میلیون سازمان عفو بین الملل در گزارشی در خصوص وضعیت زنان و کودکان پناهجو در یونان با اشاره به “مقاومت و درایت فوق العاده” این افراد خواستار انجام 10 اقدام عملی برای بهبود “شرایط زندگی بسیار بد” آنان در اردوگاه های تحت حمایت اتحادیه اروپا شد.

بر اساس این گزارش “مصائب زنان”٬ که بیش از 60 درصد مهاجران وارد شده به یونان را تشکیل می دهند، بعد از ورود به این کشور نیز به پایان نمی رسد.

در گزارش مذکور همچنین آمده است: در اردوگاه های پنج جزیره که ظرفیت اقامت 6,400 نفر را دارند بیش از 15,500 نفر زندگی می کنند. عدم وجود قفل در درب حمام و سرویس های بهداشتی به اضافه ضعیف بودن روشنایی باعث شده تا فعالیت های ساده ای مثل استحمام برای زنان و دختربچه ها به امری خطرناک مبدل شود.

بر این اساس خواسته های عفو بین الملل برای بهبود شرایط زنان و کودکان به شرح زیر است:

«امکانات اقامتی مناسب٬ پایان نگهداری مهاجرین در جزایر یونان٬ حمایت از زنانی که تحت خطر خشونت قرار دارند٬ افزایش شمار کارکنان و مترجمین زن٬ دسترسی به اطلاعات٬ به اطلاع رسانی مناسب٬ دسترسی کامل به امکانات٬ حمایت از مکان های امن و مختص بانوان٬ افزایش منابع تامین زندگی٬ پذیرش پناهجویان از راه های امن و قانونی و مشورت با زنان و دختربچه ها در مراحل مختلف تصمیم گیری برای آینده آنان».

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH