6:14:02 - دوشنبه 8 اکتبر 2018
رئیس مفقود شده اینترپل استعفا کرد
به گزارش 50 میلیون دبیرخانه پلیس بین‌الملل «اینترپل» که مقر آن در شهر لیون فرانسه است با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: منگ هونگوی رئیس این سازمان که بیش از یک هفته است ناپدید شده، امروز با ارسال نامه‌ای از سمت خود کناره‌گیری کرده است. بر اساس این بیانیه، تا نشست کمیته اجرایی اینترپل که قرار […]

به گزارش 50 میلیون دبیرخانه پلیس بین‌الملل «اینترپل» که مقر آن در شهر لیون فرانسه است با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: منگ هونگوی رئیس این سازمان که بیش از یک هفته است ناپدید شده، امروز با ارسال نامه‌ای از سمت خود کناره‌گیری کرده است.

بر اساس این بیانیه، تا نشست کمیته اجرایی اینترپل که قرار در بین تاریخ 18تا 21 نوامبر در شهر دبی امارات عربی متحده عربی برگزار شود، کیم جونگ یانگ اهل کره جنوبی به عنوان مسن ترین فرد این سازمان، سرپرستی اینترپل را به عهده خواهد گرفت.

اینترپل 5 اکتبر اعلام کرده بود که منگ هونگوی پس از ترک فرانسه و سفر به چین در روزهای پایانی ماه سپتامبر مفقود شده است. خبر مفقود شدن وی از سوی همسر و کودکان او به پلیس گزارش شده بود.

چین از انجام تحقیقات قضایی در خصوص منگ هونگوی به اتهام نقض قانون خبر داد.

خبر دستگیری هونگوی در بیانیه کمیسیون انضباطی و نظارتی حزب کمونیست چین اعلام شده است.

منگ هونگوی پیشتر معاون وزیر امنیت اجتماعی چین بود و پیش از انتصاب به ریاست اینترپل در نوامبر سال 2016، در حزب کمونیست چین فعالیت داشت.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH