11:10:35 - سه شنبه 9 اکتبر 2018
رونمایی از ربات انسان‌نما ساخت داخلی در ترکیه
به گزارش 50 میلیون کارخانه ربات سازی «آکین ربات» که در زیر مجموعه شرکت برنامه نویسی «آکین سافت» ترکیه قرار دارد، از ربات انسان نمای «آکینجی-4» که همزمان با داشتن قابلیت راه رفتن می تواند سه زبان مختلف را درک کرده وپاسخ دهد، رونمایی کرد. این ربات که قابلیت دید سه بعدی است، دارای 37 مفصل […]

به گزارش 50 میلیون کارخانه ربات سازی «آکین ربات» که در زیر مجموعه شرکت برنامه نویسی «آکین سافت» ترکیه قرار دارد، از ربات انسان نمای «آکینجی-4» که همزمان با داشتن قابلیت راه رفتن می تواند سه زبان مختلف را درک کرده وپاسخ دهد، رونمایی کرد.

این ربات که قابلیت دید سه بعدی است، دارای 37 مفصل رباتیک بوده به نوعی نشانگر پیشرفت های ترکیه در این زمینه محسوب می شود.

اوزگوز آکین، رئیس هیئت مدیره آکین سافت، در گفتگو با خبرگزاری آناتولی با اشاره به سابقه 9 ساله این شرکت در زمینه ساخت سیستم های رباتیک، گفت: پس از رباتهای آکینجی 1، 2 و 3 اینک ربات آکینجی -4 را با قابلیت راه رفتن و هوش مصنوعی طراحی و ساختیم.

آکین با بیان این که صفحه اصلی تمامی اجزای موتور ساخت داخلی است گفت: برنامه های آن نیز توسط مهندسین خودمان انجام شده است. این ربات که به غیر از حس چشایی، هر 4 حس را دارد، می توانیم با برنامه های مناسب برای کارهای دلخواه تنظیم کنیم.

وی ادامه داد: این ربات با هوش مصنوعی می تواند بیش از 3 میلیون شخص را بشناسد و به خاطر بسپارد.

آکین همچنین اضافه کرد: این ربات ها همچنین دارای قابلیت هم خوانی با پهپادها هستند. این ربات دارای صدای با کیفیت بوده و همزمان می تواند به سه زبان ترکی، عربی و انگلیسی صحبت کند. هم اکنون بر روی روسی به عنوان زبان چهارم آن کار می کنیم. با حسگرهای دستانش می تواند اشیا را به راحتی بگیرد. همچنین می تواند سن و جنسیت مخاطب را تشخیص دهد.

بر چسب ها: , ,
منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH