11:14:17 - سه شنبه 9 اکتبر 2018
“جامعه جهانی به مسئولیت خود در قبال پناهجویان عمل نکرده است”
به گزارش 50 میلیون رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در نشست کاری ترکیه- مجارستان در بوداپشته اظهار داشت: جامعه بین المللی به مسئولیت های خود در قبال حل مساله پناهجویان عمل نکرده است. ادامه سخنرانی اردوغان به شرح زیر است: – درنظر داریم اقداماتی را با مجارستان به ویژه در بخش صنایع دفاعی انجام دهیم. […]

به گزارش 50 میلیون رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در نشست کاری ترکیه- مجارستان در بوداپشته اظهار داشت: جامعه بین المللی به مسئولیت های خود در قبال حل مساله پناهجویان عمل نکرده است.

ادامه سخنرانی اردوغان به شرح زیر است:

– درنظر داریم اقداماتی را با مجارستان به ویژه در بخش صنایع دفاعی انجام دهیم. در دیدارهایی که داشتیم بر روی این موضوعات نیز تاکید کردیم.

– توافقی که ماه پیش به همراه آقای پوتین در نشست سوچی حاصل شد، امنیت 3.5 میلیون مردم ادلب سوریه را تضمین کرده است.

– اقتصاد کشورمان با اقدامات و پیشگیری‌های صورت گرفته در حال بازگشت به تعادل و ثبات است.

– ساختار اقتصاد ترکیه مستحکم است. کسی نمی تواند سیستم اقتصادی و بانکداری ترکیه را متزلزل کند چرا که در برابر شوکهای اقتصادی مقاوم است.

– اقدامات ترکیه برای تامین امنیت خود در عراق و سوریه و همچنین تضمین امنیت مردم این کشور برخی را ناراحت کرده است. ترکیه با عملیات های شاخه زیتون و سپر فرات ضربه سنگینی به تهدیدات تجزیه طلبانه درباره آینده سوریه وارد کرده است.

– پیشنهاد ما برای ایجاد «مناطق امن» در سوریه برای نجات جان صدها هزار نفر و ادامه حضور میلیون ها نفر دیگر در کشورشان به ویژه از سوی متحدانمان عمدا مورد هجمه قرار گرفت.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH