18:07:33 - شنبه 13 اکتبر 2018
تشکر ترامپ از اردوغان برای آزادی برونسون
به گزارش 50 میلیون دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر در رابطه با حکم آزادی کشیش آندرو برونسون گفت که از کمک‌های رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در این بابت تشکر می کنم. در متن این پیام آمده است: ”دیدار مجدد وی عالی خواهد بود. او یک مسیحی فوق العاده است […]

به گزارش 50 میلیون دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر در رابطه با حکم آزادی کشیش آندرو برونسون گفت که از کمک‌های رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در این بابت تشکر می کنم.

در متن این پیام آمده است:

”دیدار مجدد وی عالی خواهد بود. او یک مسیحی فوق العاده است که تجربه دشواری را پشت سر گذاشت. از رئیس جمهور اردوغان به پاس کمک‌هایش تشکر می‌کنم”.

ترامپ در دومین پیام توئیتری خود در این خصوص بار دیگر تاکید کرده که توافقی با ترکیه برای آزادی و بازگشت برونسون انجام نداده و این حکم راه گشای روابط ترکیه و آمریکا خواهد بود.

گفتنی است آندرو برونسون، کشیش آمریکایی که به اتهام همکاری با گروه‌های تروریستی فتو و پ.ک.ک و جاسوسی در ازمیر ترکیه در حبس خانگی به سرمی‌برد روز گذشته به تحمل سه سال و یک ماه و پانزده روز حبس محکوم شد. دادگاه حکم حبس خانگی و ممنوع الخروجی وی را لغو کرد و وی پس از تحمل حدود دو سال حبس خانگی آزاد شده و به آمریکا رفت.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH