19:33:37 - دوشنبه 15 اکتبر 2018
“نرخ کاذب ارز اقتصاد خانوارها در ایران را تضعیف کرده است”
به گزارش 50 میلیون شهباز حسن‌پور بیگلری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایران تصریح کرد: منطقی شدن قیمت دلار و بازگشت آرامش به بازار ارز از اولویت های بدیهی اقتصاد است چرا که اقتصاد خانوارها از بابت نرخ کاذب ارز تضعیف شده است. به گزارش خبرگزاری “خانه ملت”، وی در ادامه درباره وضعیت نقدینگی در […]

به گزارش 50 میلیون شهباز حسن‌پور بیگلری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایران تصریح کرد: منطقی شدن قیمت دلار و بازگشت آرامش به بازار ارز از اولویت های بدیهی اقتصاد است چرا که اقتصاد خانوارها از بابت نرخ کاذب ارز تضعیف شده است.

به گزارش خبرگزاری “خانه ملت”، وی در ادامه درباره وضعیت نقدینگی در ایران گفت: نوسانات شدید ارزی در ماه های اخیر و تلاطم شدید در بازارها بار دیگر اثبات کرد برای مدیریت نقدینگی تصمیم عملیاتی اتخاذ نشده است.

بیگلری افزود: اینکه مبالغ قابل توجهی ارز در خانه ها انبار شود در حالی که بخش تولید نیازمند نقدینگی بوده بیانگر این است در برنامه ریزی های اقتصادی عملکرد ضعیفی وجود دارد.

این نماینده مجلس ایران گفت: بیان نقدهای سازنده اقتصادی نکته مثبتی است و مسئولان اقتصادی باید از نقدهای سازنده استفاده موثر داشته باشند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH