15:11:43 - دوشنبه 22 اکتبر 2018
چرا با جریان های افراطی کردی مخالفیم؟
انتخاب یک کرد افراطی به سمت مشاور شهرداری تبریز و اعتراضات گسترده فعالین ملی آذربایجان در سایه شبکه های اجتماعی و در نهایت برکناری وی بهانه ای شد تا بصورت خلاصه چرایی حساسیت فعالین و مردم آذربایجان را نسبت به برخی از فعالین سیاسی و جریانات کردی بیان شود. ضمن تبریک این موفقیت به ملت […]

انتخاب یک کرد افراطی به سمت مشاور شهرداری تبریز و اعتراضات گسترده فعالین ملی آذربایجان در سایه شبکه های اجتماعی و در نهایت برکناری وی بهانه ای شد تا بصورت خلاصه چرایی حساسیت فعالین و مردم آذربایجان را نسبت به برخی از فعالین سیاسی و جریانات کردی بیان شود.

ضمن تبریک این موفقیت به ملت آذربایجان در کنترل برخی از مسئولين بى تعهد گفتنی است اصولا ما با مردم و شهروندان عادی کرد مشکلی نداریم چه بسا دوستی و مراودات مطلوب اجتماعی با همدیگر را از نشانه های مثبت تمدنی, انسانی و اسلامی خود می دانیم.

اما برخی از جریانهای سیاسی رادیکال که متأسفانه با دلایل غیر موجه حتی از گروهک های مسلح و تروریستی نیز حمایت می کنند مورد نظر است

البته کرد و ترک فرقی نمی کند در این راستا حتی تعداد انگشت شماری از آذربایجانیان نیز که با القای قدرتهای استکباری, همسو با این جریانات منحرف شدند نیز می تواند مخاطب و مورد نقد این مقال باشد صد البته این رویه های غیر عقلایی و غیر مدنی بیشتر در بین جریانهای کردی متداول است.

از جمله افکار انحرافی افراطیون کردی این است که هر جا اقلیت کردی ساکن باشد آنجا را کردستان می نامند. همیشه در محافل, سایتها, تلویزیونهای ماهواره ای حتی در ستادهای انتخاباتی شورای شهر و مجلس, غرب آذربایجان و از آن جمله اورمیه قلب آذربایجان را کردستان نامیده و تبلیغ می کنند این کردستان آنها البته با مختصات و پرچم جعلی کردستان بزرگ مستقیما به سلیمانیه و قندیل متصل می شود.

برخی از نخبگان و نمایندگان کرد بصورت نرم و خزنده این خط انحرافی و افراطی را پی گیری می کنند و برخی از گروهک های مسلح با عناوین مختلف مثل دموکرات, کومله, حدکا, پژاک و در کشورهای همسایه پ.پ.ک , ی.پ.ک , پ.ی د , اتحادیه میهنی…باحرس و ولع هر چه تمامتر این نیات توسعه طلبانه را با هر نام و نحو ممکن بصورت نظامی عملیاتی می کنند که در این راستا مزدوری برای قدرت های منطقه ای و جهانی, جنگ های نیابتی برای آنها , عملیات تروریستی, قاچاق کالا , اسلحه, مواد مخدر…از جمله اقدامات شوم آنهاست.

این روشهای نامشروع که مانند تروریست های داعش و القاعده با نام دفاع مشروع هم توجیه می شوند به شدت خطرناک بوده سالهاست که منطقه خاورمیانه را تهدید و در آتش جنگ و ناامنی غوطه ور می کنند.

لذا اقدامات پیشگیری برای شیوع این تفکرات و تبلیغات مسموم در هر زمان و آمادگی نظامی برای مقابله با شاخه های تروریستی لازم است.

اقدام شهردار تبریز در انتصاب یکی از افراطیون کرد شاید تعامل یا معامله شخصی و سیاسی باشد که عمدا یا سهوا انجام گرفت و خوشبختانه در کوتاه ترین زمان ممکن اطلاع رسانی و کنترل شد.

اما بیشتر مراقب اشخاص و گروه هایی باشیم که به نام اپوزسیون آذربایجانی , دیالوگ و همکاری با گروهک های محارب, تروریستی و زیاده خواه کرد جاده صافکنی آنها شده اند که روی امثال شهردار تبریز را سفید می کنند!

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH