18:41:58 - شنبه 27 اکتبر 2018
اردوغان: اولویت اصلی این نشست توقف فوری خونریزی در سوریه است
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در جلسه مشترک رسانه‌ای با سران کشورهای روسیه، فرانسه و آلمان پس از نشست چهارجانبه سوریه در استانبول اظهار داشت: اولویت اصلی ما در این نشست برقراری آتش بس و توقف فوری خونریزی در سوریه است. اردوغان در ادامه تاکید کرد: ”در نشست چهارجانبه استانبول پیشرفت حاصله […]

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در جلسه مشترک رسانه‌ای با سران کشورهای روسیه، فرانسه و آلمان پس از نشست چهارجانبه سوریه در استانبول اظهار داشت: اولویت اصلی ما در این نشست برقراری آتش بس و توقف فوری خونریزی در سوریه است.

اردوغان در ادامه تاکید کرد:

”در نشست چهارجانبه استانبول پیشرفت حاصله در خصوص ادلب مورد تایید قرار گرفت. امروز با شرکت فرانسه و آلمان مشاهده کردیم که می توانیم توافقات آستانه را بیش از پیش اجرایی کنیم.

انتظار داریم اتحادیه اروپا به تعهدات خود در خصوص تقسیم عادلانه وظایف عمل کند.

بدون شک پافشاری ما در موضوع سوریه به ایران نیز به عنوان عضوی از روند آستانه مربوط می‌شود. ایران را هم در جریان مذاکرات امروز قرار خواهیم داد.

هرگز اجازه نخواهیم داد که به بهانه مبارزه با تروریسم منطقه ما را در مقابل عمل انجام شده قرار دهند. اقدامات خود در رفع تهدیدات امنیت ملی مان از جانب شرق فرات را به مانند غرب آن به پیش خواهیم برد.”

گفتنی است نشست چهارجانبه سوریه که به میزبانی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و شرکت آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه آغاز شده بود، دقایقی قبل پایان یافت.

در این نشست که 2 ساعت و 45 دقیقه به طول انجامید، وضعیت ادلب پس از توافقنامه سوچی، آخرین تحولات میدانی و روند راه حل سیاسی بحران سوریه مورد بررسی قرار گرفت

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH