18:29:10 - سه شنبه 30 اکتبر 2018
استاندار آزربایجان شرقی بصورت تلویحی حکومت تهران را مسئول مرگ دریاچه اورمیه دانست.
به گزارش #پنجاه_میلیون : مجید خدابخش ظهر امروز در نشست شورای فرهنگی و اجتماعی ستاد احیای دریاچه اورمیه آزربایجان شرقی بابیان اینکه ستاد دریاچه اورمیه یک ستاد ملی بوده و 27 راهکار بر اساس مطالعات انجام‌شده در حوزه‌های مختلف توسط مشاوران و دانشگاهیان ارائه‌شده است، اظهار داشت: اجرای این راهکارهای توسط ستاد احیا شروع‌شده است. […]

به گزارش #پنجاه_میلیون : مجید خدابخش ظهر امروز در نشست شورای فرهنگی و اجتماعی ستاد احیای دریاچه اورمیه آزربایجان شرقی بابیان اینکه ستاد دریاچه اورمیه یک ستاد ملی بوده و 27 راهکار بر اساس مطالعات انجام‌شده در حوزه‌های مختلف توسط مشاوران و دانشگاهیان ارائه‌شده است، اظهار داشت: اجرای این راهکارهای توسط ستاد احیا شروع‌شده است.
وی گفت: کل اعتباراتی که برای اقدامات استانی در نظر گرفته‌شده بود طی چند سال گذشته 724 میلیارد تومان بوده که از این میزان 303 میلیارد تومان تخصیص‌یافته و به عبارتی 60 درصد اعتبارات تخصیص پیدانکرده است.
وی عنوان داشت اکثر مطالب در خصوص ستاد احیای دریاچه اورمیه ملی بوده و در اختیار استان نیست! و مسائلی همچون بستن چاه در اختیار استان است!
دریاچه اورمیه با ایجاد سد سازی های بی رویه از جانب حکومت تهران بخش وسیعی دچار خشکی شده که تهدیدی زیست محیطی برای غرب آزربایجان بشمار میرود

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH