20:06:50 - شنبه 3 نوامبر 2018
فلاحت پیشه: مذاکره میان ایران و آمریکا تابو نیست
به گزارش 50 میلیون حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران در نشست خبری با خبرنگاران خارجی در تهران، گفت: مذاکره میان ایران و آمریکا دیگر تابو نیست که در زمان برجام نیز وزیر امور خارجه ایران اجازه پیدا کرد در سطح وزارت خارجه با طرف آمریکایی مذاکره داشته باشد. […]

به گزارش 50 میلیون حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران در نشست خبری با خبرنگاران خارجی در تهران، گفت: مذاکره میان ایران و آمریکا دیگر تابو نیست که در زمان برجام نیز وزیر امور خارجه ایران اجازه پیدا کرد در سطح وزارت خارجه با طرف آمریکایی مذاکره داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، فلاحت پیشه در مورد آغاز دور جدید تحریم های آمریکا علیه تهران نیز تصریح کرد: ایرانی‌ها در طول تاریخ همواره تحت سیاست‌های مختلف تحریمی و بایکوت اقتصادی بودند که تحریم‌ها از سال 85 توسط آمریکایی‌ها شکل گرفت که هیچ گاه شاهد بازگشت تحریم نبودیم تا اینکه برجام اجرا شد. این نشان می‌دهد که ایرانی‌ها آمادگی مقابله با تحریم را دارند.

وی با بیان اینکه شرایط نسبت به پیش از امضای برجام تغییر کرده است، افزود: ممکن است تحریم دشواری‌هایی داشته باشد اما معتقدم به هیچ وجه شرایط همچون شرایط قبل از موافقتنامه ژنو سوم آذر 1393 نیست. قبل از آن تمام دنیا علیه ما بود و هفت قطعنامه تحریمی علیه ما شکل گرفت که حداقل در شش مورد آن کشورهای دنیا مجبور شده بودند که گزارش تحریمی درباره ایران به سازمان ملل بدهند.

فلاحت پیشه با استقبال از موضع سه کشور فرانسه،‌ آلمان، انگلیس در واکنش به اعلام دور تازه تحریم‌ها ادامه داد: به لحاظ سیاسی مناسبات ایران با اتحادیه اروپا هیچگاه به این اندازه خوب نبوده است که این یک امتیاز است. این امتیاز براساس واقعیات و عمل است. اروپایی‌ها می‌دانند که اگر ایران نبود داعش به مرز اروپا می‌رسید.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH