15:21:09 - دوشنبه 5 نوامبر 2018
ترکیه و 7 کشور دیگر از تحریم آمریکا علیه ایران معاف شدند
مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا طی نشست خبری درباره تحریم‌های این کشور علیه ایران اعلام کرد: ترکیه و 7 کشور دیگر را از تحریم واردات نفت از ایران معاف شده اند. وی در ادامه همچنین اظهار داشت: «آمریکا، کشورهای چین، هند، ایتالیا، یونان، ژاپن، کره جنوبی، تایوان و ترکیه را شامل تحریم […]

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا طی نشست خبری درباره تحریم‌های این کشور علیه ایران اعلام کرد: ترکیه و 7 کشور دیگر را از تحریم واردات نفت از ایران معاف شده اند.

وی در ادامه همچنین اظهار داشت:

«آمریکا، کشورهای چین، هند، ایتالیا، یونان، ژاپن، کره جنوبی، تایوان و ترکیه را شامل تحریم واردات نفت از ایران نکرده است. تمام آنها در 6 ماه اخیر تجارت خود با ایران را بسیار کاهش داده‌اند. دو کشور نیز واردات نفت از ایران را متوقف کرده‌اند”.

پمپئو آخر هفته نیز با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا دولت ایران را مورد هدف قرار خواهد داد، اعلام کرد:

“هدف ما وادارکردن ایران به ترک فعالیت‌های زیا‌ بار است. این تحریم‌ها دولت ایران را مورد هدف قرار می دهد نه مردم رنجدیده آن”.

گفتنی است تحریم‌های آمریکا علیه ایران شامل بخش‌های انرژی، مالی و دریایی این کشور که در چارچوب برجام در سال 2015 لغو شده بود امروز مجددا آغاز می‌شود. اجرای بسته دوم و نهایی تحریم‌ ایران که در پی خروج یکجانبه آمریکا از برجام بازگردانده شده بود از ساعت 00.01 دقیقه به وقت واشنگتن (08.01 دقیقه استانبول) رسما شروع شد.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH