15:24:03 - دوشنبه 5 نوامبر 2018
واکنش روحانی به تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران
حسن روحانی رئیس جمهور ایران در واکنش به آغاز دور دوم تحریم های آمریکا علیه کشورش، با اشاره پیشنهاد چندی پیش واشنگتن برای مذاکره با تهران گفت: «شما به تعهدات خود عمل کنید آنگاه صحبت خواهیم کرد. ما برای حرف زدن مشکل نداریم.» به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران، روحانی سخنان فوق را […]

حسن روحانی رئیس جمهور ایران در واکنش به آغاز دور دوم تحریم های آمریکا علیه کشورش، با اشاره پیشنهاد چندی پیش واشنگتن برای مذاکره با تهران گفت: «شما به تعهدات خود عمل کنید آنگاه صحبت خواهیم کرد. ما برای حرف زدن مشکل نداریم.»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران، روحانی سخنان فوق را در نشست با مدیران وزارت امور اقتصاد و دارایی این کشور بیان داشت و افزود:

«رهبران 4 کشور بزرگ در نیویورک واسطه شدند که با ترامپ ملاقات کنم. بعد از آن مرتب برای ما پیغام می‌دهند که بیایید مذاکره کنیم. مذاکره برای چه چیزی؟. شما اول آن مذاکره‌ای که انجام دادیم و به نتیجه رسیدیم، به آن احترام بگذارید تا زمینه برای مذاکره بعدی درست شود.

ما در بخش سیاسی، افکار عمومی و حقوقی موفقیت‌های بسیار خوبی به دست آوردیم؛ این اقدام ساده نیست که آمریکا بر روی حرفی بایستد و کل اتحادیه اروپا در مقابل آن مقاومت کند. این یعنی پیروزی دیپلماسی و سیاست خارجی.

ما این موفقیت را حداقل از لحاظ سیاسی امروز داریم، همانطور که در برجام اکثریت قاطع کشورهای دنیا به غیر از دو سه کشور همه موافق و حامی بودند. امروز هم تمام دنیا به استثنای چند کشور در برابر آمریکا و در کنار ایران هستند.

سیاست های واشنگتن در قبال ایران با شکست مواجه خواهد شد.: آمریکا در این مسیری که علیه ملت ایران انتخاب کرده، حتماً ناموفق خواهد بود. آمریکا دو هدف بیشتر ندارد، می‌خواهد ایران را تضعیف و ملت ایران را ناامید کند و به هیچ‌کدامش نمی‌رسد.»

رئیس جمهور در ادامه ضمن انتقاد از عملکرد بانک های این کشور اظهار داشت:

«برخی از بانک‌ها روزانه و نه ماهانه برای ما گرفتاری درست می‌کنند. هر روز و ساعتی برای ما مشکل درست می‌کنند. همانطور که بانک‌های سالم می‌توانند کمک بسیار بزرگی باشند و تولید بدون بانک راه نمی‌افتد و نقش مهمی در روابط ما با دنیا دارند.

نظارت بانک مرکزی باید به مراتب افزایش پیدا کند. الان نظارت بانک مرکزی بر بانک‌ها ضعیف است. دیدیم یک مؤسسه غیرمجاز چه بلایی سر کشور آورد. چه بلایی سر مردم آورد. چقدر به اعتماد عمومی مردم لطمه زد و چه هزینه سنگینی بر دوش ما گذاشت.»

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH