20:14:37 - چهار شنبه 14 نوامبر 2018
ظریف به مجلس ایران احضار شد
به گزارش 50 میلیون حشمت‌الله فلاحت‌ پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفت: وزیر خارجه در جلسه این کمیسیون درباره اظهارات اخیرش در خصوص موضوع پولشویی در ایران توضیح می‌دهد. فلاحت‌پیشه با اشاره به اینکه جلسات مشترک کمیسیون امنیت ملی با وزیر خارجه به صورت ماهیانه برگزار می‌شود، اظهار داشت: «اگر نمایندگان […]

به گزارش 50 میلیون حشمت‌الله فلاحت‌ پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفت: وزیر خارجه در جلسه این کمیسیون درباره اظهارات اخیرش در خصوص موضوع پولشویی در ایران توضیح می‌دهد.

فلاحت‌پیشه با اشاره به اینکه جلسات مشترک کمیسیون امنیت ملی با وزیر خارجه به صورت ماهیانه برگزار می‌شود، اظهار داشت:

«اگر نمایندگان سوالی از وزیر خارجه داشته باشند به تبع آن، او در کمیسیون پاسخ خواهد داد. در موضوع پولشویی نیز اگر نماینده‌ای سوالی را مطرح کرده باشد قطعا در دستور قرار می‌گیرد و آقای ظریف نیز پاسخ می‌دهند.

ایران جزء کشورهای قرمز از لحاظ پولشویی نیست. استدلال‌های مرتبط با FATF نیز ارتباطی با پولشویی ندارد. نشستی که برای بررسی CFT برگزار کردیم محرمانه بوده تا در آن مستندات را مورد بررسی قرار دهیم».

گفتنی است ظریف در تاریخ 12 نومبر اظهار داشت: «پولشویی در ایران یک واقعیت است. دلیل فضاسازی‌ها علیه لوایح ضد پولشویی منافع اقتصادی افراد است.» این سخنان او با اعتراض شدید مخالفان دولت ایران و لایحه الحاق این کشور به CFT در مواجه شد./ ایسنا

بر چسب ها: ,
منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH