20:18:02 - چهار شنبه 14 نوامبر 2018
تلاش ایران برای تاسیس بانک مشترک با ترکیه
به گزارش 50 میلیون داوود بهبودی، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان آذربایجان شرقی ایران گفت: ایده ایجاد بانک مشترک محلی در منطقه آزاد و در مناطق مرزی ایران و ترکیه مطرح شده است. وی در ادامه همچنین اظهار داشت: «درصورت تاسیس این بانک تاسیس، تعامل اقتصادی دو کشور راحت‌تر انجام خواهد شد. بانک مشترک به […]

به گزارش 50 میلیون داوود بهبودی، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان آذربایجان شرقی ایران گفت: ایده ایجاد بانک مشترک محلی در منطقه آزاد و در مناطق مرزی ایران و ترکیه مطرح شده است.

وی در ادامه همچنین اظهار داشت:

«درصورت تاسیس این بانک تاسیس، تعامل اقتصادی دو کشور راحت‌تر انجام خواهد شد. بانک مشترک به مسئولان و بازرگان کمک می‌کند تا از منافع تجارت بهره‌مند شوند.

اراده خوبی در ایران و ترکیه برای توسعه روابط تجاری وجود دارد. پیوند اقتصادی طرفین بسیار نزدیک است. تحریم آمریکا کمترین تاثیر بر روابط ما ندارد. تجار دو کشور راه‌ انتقال پول و کالا را پیدا کرده‌اند.

یکی از راه‌های کم اثر کردن تحریم‌های آمریکا استفاده از پول ملی در مبادلات ترکیه با ایران است. رابطه عمیقی بین تجار تبریز و ترکیه وجود دارد و طرفین به تعهدات خود پای‌بند هستند.»/خبرگزاری آناتولی

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH