19:35:09 - دوشنبه 19 نوامبر 2018
غنی: افغانستان آماده شروع گفتگوهای صلح است
به گزارش 50 میلیون اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در دیدار با زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه آمریکا در افغانستان با تاکید بر اینکه افغان ها بیش از هر چیز خواهان صلح اند گفت: آماده گفتگوهای صلح با طالبان هستیم. رئيس جمهور افغانستان در این دیدار که در ارگ ریاست جمهوری انجام شد دولت افغانستان را در […]

به گزارش 50 میلیون اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در دیدار با زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه آمریکا در افغانستان با تاکید بر اینکه افغان ها بیش از هر چیز خواهان صلح اند گفت: آماده گفتگوهای صلح با طالبان هستیم.

رئيس جمهور افغانستان در این دیدار که در ارگ ریاست جمهوری انجام شد دولت افغانستان را در خصوص انجام گفتگوی های صلح ‍”مصمم” خواند و اظهار داشت: در دیدارهایم با رهبران و نمایندگان گروه های قومی برای تاسیس کمیسیون توافق همه خواهان شروع هرچه سریعتر گفتگوهای صلح بودند.

زلمی خلیل‌زاد نیز در این دیدار درباره دیدار با نمایندگان طالبان در قطر به رئیس جمهور افغانستان گزارشی ارائه و تصریح کرد: بیش از هر زمانی زمینه گفتگوهای صلح فراهم است.

گفتنی است خلیل‌زاد در روزهای گذشته گفتگوی 3 روزه ای با نمایندگان طالبان در قطر انجام داده بود.

وی در نشست خبری در کابل که پس از مذاکرات از احتمال رسیدن به توافق صلح با طالبان پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ 20 آوریل سال 2019 خبرداده و گفته بود: طالبان نیز معتقد است که نمی تواند از طریق جنگ پیروز شود.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH